Čtenář Ivan mě upozornil na znak, který je namalovaný na plátně, do kterého byl kámen Cintamani zabalen, kdy přijel manželům Rerichovým. Na plátně je slunce s písmeny IHS, které jsem už rozebírala. Byl to konkrétně 8. díl, využití ve válce, kde se píše:

[wp_ad_camp_2]

„Dále zdroj popisuje látku, do které byl kámen Cintamani zabalen, která je namalovaná na obrazu s názvem: Svatá truhla:”

Na plátně, uvnitř kruhu ve slunci, jsou latinská písmena „I.Н.S.“, která znamenají nápis: „In hoc signo victor eris“. To znamená: „Ve znamení tomto budeš vítězem“, nebo „In Has Salus“, což znamená „Tímto budeš zachráněn.“ Toto heslo bylo napsáno i na praporu Konstantina Velikého*, starověkého římského císaře.”

[wp_ad_camp_2]

Ivan si vzpomněl, že symbol zná:

„Vo vašom 12. článku máte okrem iných obrázkov aj snímok textilnej podložky, na ktorej bol položený cintamani kameň a na tejto textílii je vyobrazené tzv. JEZUITSKÉ SLNKO, čo je oficiálny znak, logo Jezuitského rádu – Tovarišstva Ježišovho. Slnko a v jeho vnútri sú písmená – skratky IHS. Tieto skratky majú minimálne tri významy v latinčine, jeden z významov je: „V TOMTO ZNAMENÍ ZVÍŤAZÍŠ.”

Osobne si myslím, že cintamani kameň poslali manželom Roerichovcom asi s najväčšou pravdepodobnosťou Jezuiti.”

Pokračování článku: Kámen Cintamani: Vlastnili kámen Cintamani Jezuité? | 15. díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.