Právě díky zasvěceným Rerichům se můžeme podrobněji dozvědět o tom, co kámen při své plné síle dokáže. A není toho málo. Pokračuji s překladem:

,,Pokud je známo, poslední výskyt kamene Cintamani byl zaznamenán v rodině Rerichů. 

,,Ve 20. století, na přelomu velké kosmické éry a historických cyklů, skončil Cintamani u Nikolaje Rericha a jeho manželky Heleny Ivanovny. Obdrželi ho 6. října roku 1923 v Paříži. Přišel v jednoduché dřevěné krabici, která byla nadepsaná krásným rukopisem ve francouzštině. Cintamani ležel v kožené schránce a byl zabalen do vyšívané látky.”

[wp_ad_camp_2]

Ta kožená schránka, o které se zde mluví, je v předešlých dílech zmíněná kůže krále Solomona. Z té byla vytvořena schránka na Cintamani v Německu, kam ho donesl jistý židovský kabalista na útěku. Tady opět vidíme shodu ve zdrojích. Evidentně tudíž jde o jeden a tentýž kámen, ale určitě jich bylo v oběhu už v té době vícero. Koženou schránku na Cintamani kámen jste mohli také vidět na obraze se zlatou výšivkou, který namaloval právě Nikolaj Rerich.

,,Předpokládá se, že byl Cintamani po více než století uchováván v Paříži, v tajné společnosti speciálně vytvořené k ochraně pokladu. Ve dvacátých letech minulého století tuto společnost vedl slavný francouzský režisér Jean Cocteau.”

Takto to zapsala ve svém deníku přítelkyně manželů Rerichových a jejich kolegyně, Zinaida Georgievna Fosdiková:
,,Slavný kámen s velkou mocí tedy dostala Helena Ivanovna a Nikolaj Konstantinovič v říjnu 1923. Tento kámen byl předáván od starověku. Vládl mu Akbar. Přitahuje lidi jako magnet. Pokud ho máte, můžete pohnout celými národy. Nepřítel může být zničen *tuto část překladu raději vynechám*, při pohledu na Kámen. Pouze ti, kteří jsou naprosto čisti v duchu a v myšlenkách, se na něj mohou dívat. Bude v rukou E. I. a N. K.” (to jsou iniciály manželů Rerichových)

Pěkně přituhuje, viďte?
Nejenom že je Cintamani velice cenný artefakt který zajistí ve válce vaše vítězství, ale ještě k tomu jeho prostřednictvím můžete na dálku někoho zabít… To už se skutečně bavíme o vysoké černé magii. Pokud ovšem víte, jak na to a pokud je kámen plně aktivní. Což moderní kameny v rukou neznalých Gójů, kteří neovládají kabalu ani černou magii, evidentně není. Jinak by byl internet plný paranormálních zážitků s černým kamenem a já bych měla o zdroje postaráno  a nemusela bych pro seriál luštit azbuku. Ale buďme za to velice vděční. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby to dělaly všechny kameny? A navíc, kdyby to zabití nepřítele bylo tak snadné jak popisuje zdroj, určitě by to nebylo napsané na internetu. Něco důležitého tam ještě chybí.

 

Pokračování článku zde: Kámen Cintamani: Zprostředkovává jasnovidné schopnosti a umí na dálku zabíjet | 10.díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.