Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

Související zprávy

Katastrofa, která stojí krátce před námi.

…..psali jsme o Yellowstonském parku před několika týdny. Je to jenom další ze série katastrof, které mají Ameriku potkat. Lidem přeji jen to dobré, ale kaši, kterou si vařili po staletí po celém světě, si budou muset i snít se vší hořkostí. Příroda jim všechno vrátí. Jak jinak….

14:54

tm: a ptáte se co na to řekne supervulkán při zemětřesení 9.3, které je očekáváno? Snad nemusím nikomu odpovídat…..

Express: V nejbližší době budou USA čelit tragédii horší, než Fukušima!

Express: V nejbližší době budou USA čelit tragédii horší, než Fukušima!

Geologové ve Spojených státech předpokládají, že v příštích dnech otřese Amerikou zemětřesení o síle 9,3 stupňů Richterovy škály.

 [wp_ad_camp_1]
Zlom San Andreas
22.červen 2016 – 14:05

Amerika bude v nejbližších dnech čelit zemětřesení o síle 9,3 na pevnině během deseti otřesů. Taková síla podzemních otřesů může způsobit ničivou tsunami na západním pobřeží Spojených států, domnívají se odborníci, uvedl britský deník Express.

V Kalifornii, podél San Andreaského zlomu v posledních deseti dnech došlo k otřesům mírné síly – v průměru jeden denně. K poslednímu došlo tři míle od  údolí Yucca, uvedla americká geologická instituce US Geological Survey. Jednalo se o poměrně slabé otřesy o síle 3,6 stupně a výzkumníci je zaznamenali v hloubce 1,2 km.

Tyto malé otřesy (celkem asi dvě stě), byly cítit od Santa Barbary až po hranici s Mexikem. Všechny podzemní otřesy se odehrály ve stejné oblasti, takže vědci očekávají, že dojde k drtivému pokračování v otřesech s více než devíti stupni.

Jako píše Express, záchranné služby se připravují na boj s nejsilnějším zemětřesením v zóně Cascadia  (oblast Země, kde se tektonické desky posouvají pod sebe). Očekává se, že z této katastrofické zóny se živelná pohroma bude pohybovat na sever podél západního pobřeží Ameriky.

Američtí vědci již v únoru tohoto roku znekldněně zvýšili pravděpodobnost katastrofy v San Andreaském zlomu o sto procent: Geologové: San Andreas povede k Armagedonu USA

Nedávné nejsilnější zemětřesení v Borrego Springs, San Diegu se odehrálo minulý pátek. Jeho velikost byla 5,2 stupně a záchranné operace trvaly čtyři dny.

Časté otřesy v rozmezí od tří stupňů Richterovy stupnice zvýšily obavy z blízké budoucnosti amerického kontinentu. Podle vědců, píše Express, kalifornský zlom a oblast Cascadie již dloho ohrožují Ameriku velkou katastrofou.

Vědci z US Geological Survey zveřejnili výsledky své analýzy, postavené na počítačovém modelování. Závěry vědců ukazují, že zlom San Andreas v Kalifornii je schopen vyprodukovat otřes o síle 8,3 stupně. Výsledky výzkumu Američany velmi nervóznil: v roce 1906 bylo San Francisco téměř srovnáno se zemí zemětřesením o síle „jen“ 7,9 stupňů.

Počítačový model vědců umožnil identifikovat oblasti kaskád, které způsobují největší znepokojení. Hlavní riziková oblast se rozkládá na 60 mil podél pobřeží Tichého oceánu ze severní Kalifornie k ostrovu Vancouver.

Portland, Seattle a Vancouver jsou v dosahu mocné tsunami, která by mohla zničit infrastrukturu a vzít životy milionům lidí. Podle Expressu má US Geological Survey všechny důvody očekávat zemětřesení o síle 9,3, což bude mít za následek drtivou vlnu.

Aby vysvětlili rozsah očekávaných katastrof, vědci uvádějí jako příklad zemětřesení, které postihlo Japonsko v roce 2011. Zabilo tisíce lidí, velký počet měst a budov byly zničeny a zaplaveny, došlo k 11 jaderným selháním (největší nehoda postihla elektrárnu Fukušima).

Zdroj (1)
Zdroj (2)
[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
14 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře