Káva je jedním z nejoblíbenějších vařených nápojů. Miliardy lidí začleňují malý rituál pití tohoto černého lektvaru do své ranní rutiny. Vůně mleté ​​kávy doprovází ranní vstávání a setkání s tím, co máme na den naplánováno. Je to jeden z nejčastějších rituálů na světě.

[wp_ad_camp_2]

Kouzelná historie kávy
Existuje mnoho legend, které dokumentují první použití kávy. Jeden z nejznámějších příběhů sahá až do 9. století, kdy poutník (nebo kněz) pozoroval velblouda (nebo kozu podle jiných zdrojů), který se po požití nějakých podivných bobů choval podezřele šťastně. Poutník údajně identifikoval tyto boby a sám je ochutnal. Tak si vyrobil první kávový nápoj.
I když by to mohl být jen mýtus, pití kávy pochází přinejmenším z 10. století našeho letopočtu, kdy byl zahájen první obchod s kávovými zrny v Konstantinopoli, Káhiře a Damašku. První použití kávy však pravděpodobně přišlo z Etiopie.

Káva a černá magie
Pití kávy bylo součástí islámské náboženské tradice a rituálů Sufismu. V určité době se hodně věřilo, že je káva božským darem lidstvu přímo od samotného archanděla Gabriela. Káva byla uváděna v mnoha starověkých lékařských rukopisech a věřilo se, že vyléčí mnoho nemocí, pokud je kouzelný lektvar kávy připravený správně.

[wp_ad_camp_2]

Káva má velmi bohatou okultní historii s mnoha odkazy, které sahají až do doby temna. Tehdy se káva objevila v západní Evropě a rychle se označila jako „satanův nápoj“. Pravděpodobně kvůli jejímu obrovskému okultnímu využití, kvůli její popularitě v muslimské populaci nebo možná kvůli jejím afrodiziakálním vlastnostem.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Káva a její využití v historii alchymie a magie

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.