Jejich chování je podivné. Muži v černém působí dojmem, jako by se náhle ocitli v pro ně neobvyklém prostředí, které je jim naprosto cizí. Často používají výrazy typu „vaši vědci“. Jako by oni sami pocházeji odjinud. Nabízený nápoj nebo jídlo sice přijmou, zpravidla ale nic nepijí ani nejedí. Občas je na nich nápadné to, že nedokážou zacházet s nejobyčejnějšími předměty každodenního života.

Jeden takový případ vylíčil i doktor Jacques Valleé. Ještě než se stal ve své vlasti známým a velice oblíbeným autorem naučných knih, absolvoval tento Francouz důkladné studium astrofyziky. V roce 1962 přesídlil do USA, kde o pět let později promoval na Northwestern University v oboru počítačové techniky.

Valleé líčí zkušenost místních, o které se dozvěděl v kalifornském městečku Happy Camp, kam přijel zlákán zprávou, že se tady údajně objevilo UFO:

„K zajímavým událostem ve městě Happy Camp patřily únosy, hustá mlha, nepřirozeně velcí ptáci, malé bytosti v přilbách, lovecké výjevy s poltergeistem, gravitační anomálie a polámané stromy. Na malé osamocené městečko, které nemá ani vlastní kino, to je docela slušný výkon. Avšak shora uvedený výčet by nebyl kompletní, kdybych se nezmínil o muži v černém.

Dozvěděl jsem se, že někdy počátkem roku 1976 vstoupil do místní kavárničky Lois Café cizinec, jehož zde nikdo neznal a nikdy předtím neviděl. Helen a Pat, svědci události, tam právě také byli, seděli u různých stolů a večeřeli.

Když cizinec vstoupil, rozhostilo se v lokále ticho. Muž si objednal steak, evidentně však nevěděl, jak se zachází s nožem a vidličkou.

Když dojedl, odešel bez placení, což je asi nejspolehlivější metoda, pokud chcete, aby tady na vás nezapomněli. Pat cizince popsal jako bledého v tváři s asijskými rysy. Muž prý na sobě měl komickou košili a žádný kabát, ačkoli venku mrzlo. Nepřetržitě se na lidi v lokále usmíval v jakési podivné, nucené grimase.“

Rozhovory s muži v černém se zpravidla odvíjejí jako policejní výslechy. Zdá se také, že men in black disponují určitou schopností mentálně ovlivňovat své protějšky, přinejmenším v tom smyslu, že přechodně snižují jejich soudnost a schopnost kritického uvažování.

Pokračování článku: Kdo jsou muži v černém 2: Podivíni s hypnotickými schopnostmi

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.