Lidé, kteří se s men in black setkali, mívají problém s popisem jejich tváří. Což je divné, vzhledem k tomu, že jinak dokážou přesně vylíčit řadu detailů, například jejich oblečení. Pocit, že se nejednalo o normální lidské bytosti, se dostaví až poté, co podivní návštěvníci zmizí. Během návštěvy se prakticky nikdy nevyskytl.

Zprávy o mužích v černém jsou zpravidla mlhavé, nejasné, útržkovité, a to i v případech, kdy je svědek třeba i vysokoškolsky vzdělaný a obvykle se dokáže velmi přesně a jasně vyjadřovat. Nehledě na to, že men in black zakončují prakticky každou svoji návštěvu varováním, aby dotyční lidé o jejich setkání s nikým nehovořili, skoro každý člověk se s tím dříve nebo později někomu svěří. Není jasné, do jaké míry muži v černém své výhružky splní nebo nesplní, logicky se do záznamů dostanou svědectví těch, kterým to prošlo. Mnoho lidí si svoji zkušenost ponechá pro sebe, zejména z obavy, že by jim nikdo nevěřil a byli za blázny.

Jestliže muži v černém přijdou do kontaktu s osobou, která se do té doby o UFO nijak nezajímala, snaží se ji přesvědčit, že jde o mimořádně významné a zajímavé téma.

Často jsou setkání doprovázena poruchami elektromagnetického pole. Někerým lidem například přestal na několik dnů fungovat telefon. To je další přesvědčující indicie toho, že podobné zážitky nelze odbýt jako pouhé halucinace.

Když se Carlos de los Santos Montiel blížil svým malým letadlem k letišti v Mexico City, netušil, že se stává účastníkem hororového příběhu, který potrvá několik měsíců. Náhle se jeho letoun bez zjevného důvodu několikrát otřásl. Když Carlos vyhlédl okénkem, uviděl vedle svého pravého křídla tmavošedý objekt diskovitého tvaru, jehož délku odhadl na deset až dvanáct metrů. Pilot užasl ještě víc, když se podíval na druhou stranu. A vedle svého levého křídla spatřil stejně vyhlížející objekt. Oba neidentifikovatelné létající stroje tak vytvořily jakousi eskortu jeho malého letounu.

pokračování článku: Kdo jsou muži v černém 3: Výhružky

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.