Už 50 let se objevují různé hypotézy o tom, co se za fenoménem men in black doopravdy skrývá. Nejběžnější a velmi logicky znějící je vysvětlení, že jde o vládní agenty, jejichž úkolem je zastrašovat určité jedince. Tato hypotéza je dodnes nejoblíbenější a kloní se k ní i většina postižených, tedy lidí, kteří měli tu pochybnou čest, že přišli s muži v černém osobně do styku. Vojenské kruhy berou zprávy o mužích v černém velmi vážně, odmítají však být s nimi jakkoli spojovány.

V roce 1967 poslal zástupce velitele štábu vojenských sil USA generál Hewitt T. Wheeless několika úřadům ministerstva obrany memorandum následujícího znění:

„Podle nepotvrzených zpráv, jež se dostaly do hlavního stanu vojenského letectva USA, došlo k několika případům, kdy se neznámé osoby vydávaly za důstojníky US Air Force nebo jiných útvarů národní obrany a snažily se zastrašit osoby, které spatřily neidentifikovatelné létající objekty.

V jednom případě se muž, který se představil jako příslušník NORADu, dožadoval vydání fotografií pořízených civilní osobou – a také je obdržel. (NORAD = North American Aerospace Defence Command)

V jiném případě příměl člověk oblečený do uniformy důstojníka US Air Force šerifa jedné malé obce, aby dal shromáždit občany v místní škole, kde je potom přesvědčoval, že neviděli to, co se domnívají, že viděli a vyzval je, aby s nikým nemluvili o tom, čeho byli svědky.

Vyzývám všechny osoby patřící k vojenskému i civilnímu personálu ministerstva obrany, především příslušníky informačních služeb a důstojníky vyšetřující případy výskytu UFO, aby okamžitě nahlásili nejbližšímu útvaru OSI veškeré informace o podobných aktivitách Mužů v černém.“

pokračování článku: Kdo jsou muži v černém 5: Armáda s tím nechce mít nic společného

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.