V uplynulých letech se začala problematika UFO ubírat novým směrem. Proto se dalo očekávat, že i aktivity můžu v černém doznají jistých změn. A světe div se, přesně to se také skutečně stalo. Mib se stali obětí emancipace a rozšířili své řady také o ženské verze. Tyto dámské verze, „dobře oblečené ženy“, představují nový typ zkušeností – a také obav.

Nepochybně jste už i vy někdy na ulici potkali atraktivní a elegantně oblečenou mladou ženu. To je vlastně docela příjemný zážitek, který v nikom nevzbuzuje strach ani potřebu chtít po takovém půvabném zjevení, aby se legitimovalo.
Tolik první dojem. Věc má však ještě jednu stránku, která nám zpravidla vůbec nepřijde na mysl. Totiž, kolik z těchto žen je pravých? Které z nich jsou skutečné lidské bytosti?

Jistě, ta otázka zní poněkud bláznivě, jenomže během posledních zhruba třiceti let došlo v Anglii, USA a dalších zemích k nanejvýš znepokojivým incidentům a nejeden člověk, který se stal jejich obětí, dnes trpce lituje, že se kdy s „dobře oblečenou ženou“ setkal.

Květen roku 2000. 18tiletá Candy Shepherdová netušila nic zlého, když za jasného dne někdo zazvonil u dveří domku, v němž bydlela spolu s rodiči a malým dítětem. Otevřela tedy a přede dveřmi spatřila asi třicetiletou ženu, která prohlásila, že je z úřadu sociální péče a ráda by viděla jejího sedmnáctiměsíčního chlapečka Jakea.

Candy se zdála být žena něčím podezřelá a proto ji vyzvala, aby se legitimovala. Na to se „sociální pracovnice“ otočila a odešla, aniž by cokoliv řekla. Už se nikdy znovu neukázala.

pokračování článku: Kdo jsou muži v černém 5+1: Mib v ženské podobě

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.