Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

 • Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba
  Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba

  Ve Velké pyramidě v Gíze byla objevena skrytá chodba

 • Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?
  Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?

  Fraktální matrice: Jak vzniká realita v Matrixu a kdo ji vytváří?

 • Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?
  Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?

  Kauza Mgr. David Šubík vs. Manipulátoři.cz aneb Chceš vidět manipulátora naživo?

 • Kdo jsou muži v černém 8: Produkt organizací skrytých v podzemí
  Kdo jsou muži v černém 8: Produkt organizací skrytých v podzemí

  Kdo jsou muži v černém 8: Produkt organizací skrytých v podzemí

Kdo jsou muži v černém 9: Tajný výzkum

Některé projekty řídí DARPA přímo, tedy bez mezičlánku v podobě specializovaného oddělení. Jedním z takových projektů je např. Global Eye, technologie seskupených elektronických skenerových antén (ESA), které dokážou simultánně vyhledávat různé radarové a frekvenční oblasti a dokážou současně data přijímat i vysílat.

Jiným projektem, který řídí DARPA přímo, je CUGR – Counter Underground Facilities Project. Tady jde o podzemní zařízení, jejich plánování, technické vybavení, zásobování, střežení a obranu, též o identifikaci oprávněných osob.

FEMA neboli Federal Emergency Management Agency, je přinejmenším navenek záslušná instituce, která pomáhá obyvatelstvu zvládat krizové situace, jako jsou požáry, hurikány, nebo záplavy. Vyšlo ale najevo, že tyto úkoly tvoří pouze vedlejší pracovní náplň tohoto úřadu. Ve skutečnosti je FEMA stínový mocenský nástroj netušených rozměrů.

Když v roce 1992 zpustošil hurikán Andrew velké části Floridy, čelila FEMA velké kritice za své naprosté selhání. Zákonodárci ve Washingtonu se tím začali zabývat a to, co díky tomu zjistili, předčilo i ta nejčernější očekávání.

FEMA vydává každý rok dvanáctkrát víc peněz na černé projekty, než na účely, pro něž byla vytvořena. To je 1,3 miliardy dolarů ročně. FEMA také zastřešuje velkorysý projekt podzemních zařízení v rámci projektu COG (Continuity of Government – kontinuita vlády), který má zabezpečit fungování vlády v situaci národního ohrožení nebo nouzového stavu. Se stavbou těchto zařízení se začalo už v padesátých letech, tedy v době, kdy vrcholila studená válka.

FEMA údajně přímo kontroluje asi padesát podzemních zařízení, která mohou v případě ohrožení sloužit jako úkryty. Tyto bunkry jsou rozmístěny na různých místech po celých USA. Nejdůležitější z nich se nachází v pohoří Blue Ridge Mountains (Virginie), na úpatí hory Mount Weather. Ani FEMA, ani tento podzemní komplex, nejsou považovány za tajné. Informace o nich najdete i na oficiálních stránkách americké vlády. Samozřejmě to jsou jsou pouze běžné informace, které se navíc vztahují pouze na budovy stojící na povrchu země či k oficiálním úkolům agentury FEMA. O podzemních tunelech a bunkrech tady nenajdete ani slovo. FEMA  navíc udává pro své zařízení na úpatí hory Mount Weather chybné zeměpisné souřadnice.

Mimojiné udržuje tato instituce v pohotovosti více než tři sta technicky dokonale vybavených mobilních jednotek, které mohou autonomně existovat a operovat po dobu jednoho měsíce. Tyto jednotky jsou umístěny v pětí různých státech, disponují rozsáhlými komunikačními sítěmi a všechny jsou vybaveny generátory, takže mohou zásobovat elektřinou 120 obytných objektů. Žádná z těchto jednotek se však nikdy nezapojila do odstraňování následků přírodních katastrof!

Přitom pro administrativu by bylo velmi snadné aktivovat tuto obrovskou sílu FEMA. Stačil by jen prezidentův podpis, souhlas kongresu není potřeba. Země ani nemusí být ve válce, podle zákona stačí, aby došlo ke zvýšení mezinárodního napětí, domácím nepokojům, nebo rozsáhlé ekologické katastrofě.

pokračování článku: Kdo jsou muži v černém 9: Tajný výzkum

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře