Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
    Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

    Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
    Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

    Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
    Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

    Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
    „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

    „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

  • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
    Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

    Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
    Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

    Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  • Vtip, co není vtipem
    Vtip, co není vtipem

    Vtip, co není vtipem

  • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
    Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

    Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Kompletní kurz fyziognomiky zdarma: Naučte se číst ve tvářích

Kurz Fyziognomiky / 1.díl – Úvod

[wp_ad_camp_1]
Milí čtenáři, od té doby co jsem upustila trochu dat z oboru fyziognomiky, dostávám dlouhodobě a ve větším počtu dotazy a žádosti, kde se to dá naučit, jak a kde případně sehnat vhodnou literaturu. Je však problém takový materiál pořídit. Jak jsem slíbila tak dělám a nabízím vám zde na Aluška.org zdarma kompletní seriál fyziognomiky, ze kterého se můžete naučit prakticky vše potřebné, v komplexní a srozumitelné formě.
Seriál bude mít formu skenovaných obrázků ze staré knížečky, která se jmenuje Jak číst obličeje. Autor je Rodney Davies, který ji napsal v roce 1986. Český překlad udělala Alena Rovenská a kniha vyšla v nakladatelství Ivo Železný v roce 1996. Je to nyní 21let starý výtisk, který už ledacos pamatuje a kniha se bohužel nedá nikde koupit. Možná byste ji sehnali v nějakém antikvariátu, nebo bazaru, pokud byste měli štěstí, jinak se kniha dalších vydání nedočkala a už se ani nedočká. Zmíněné nakladatelství už řadu let neprovozuje svoji činnost, pan Železný je v důchodu a dotisk tudíž dělat nebude. Je to i jeden z důvodů, proč se seriál dlouho plánoval a proč dlouho trvalo, než jsem ho začala. Prvně jsem potřebovala knížečku najít, ve druhé fázi jsem sháněla svolení k její publikaci a šmejdila po zodpovědných osobách, redaktorech a vydavatelstvích.
Jak řekl kdysi Jan Werich: ,,Čím je kniha znamenitější, v tím menším nákladu vyšla.“
[wp_ad_camp_1]
Než se do toho pustíme, pár věcí si ještě ujasníme, které považuji za velice důležité:
Pokud to s fyziognomikou myslíte opravdu vážně, pořiďte si k tomuto seriálu velkou záznamovou knihu, ideálně formátu A4, aby se vám do ní dobře kreslilo. Linky nechám na vás. Jde o to, že ze skenovaných obrázků z knížečky se to bude učit blbě a je velice výhodné si během četby pořizovat stručné heslovité výpisky a nákresy, ke kterým se můžete vracet a které se potom můžete učit. Knížka není příliš velká, ale obsahuje mnoho dat, která je třeba se naučit zpaměti a poté zafixovat praxí. Z jedné četby si to rozhodně nebudete pamatovat. Berte to jako učebnici.
Sama jsem si z této knížky pořídila právě takovou knihu se záznamy a výpisky, ze které jsem se učila a když mi něco vypadne, nevracím se ke knize, ale ke svých výpiskům, kde to mám všechno pěkně přehledně zakreslené a dokonce označené štítky. To je předpoklad, jak se to opravdu dobře naučit. Jestli to budete studovat z obrazovky, nebo jestli si budete jednotlivé skeny tisknout, už je na vašem uvážení.
Druhá důležitá věc, kterou mějte na srdci a na kterou velmi pamatujte je, že fyziognomika je nevědecká metoda, to znamená, že není oficiálně uznána konvenční vědou a označuje se v odborných kruzích lehce hanlivě, jako ,,pavěda“. Přestože fyziognomika je velice přesná metoda, která funguje a která vznikla na základě pozorování a je velice stará, nelze k ní přistupovat digitálně a paušalizovat. Což má oficiální věda ráda a proto se nikdy s touto pavědou shodnout nemůže. Ani vy, pokud se to chcete opravdu naučit, nesmíte mít digitální myšlení. Pokud k tomu budete přistupovat digitálně, nikdy se to dobře nenaučíte a vaše závěry se nebudou shodovat s realitou.
Čtení z rysů tváře funguje tak, že je třeba mít nastudované komplexní znalosti. Není možné z knihy vytrhnout jeden rys, který jste si zapamatovali, ten poté odděleně sledovat, na všechny paušálně aplikovat a myslet si, že to máte dobře. V žádném případě to takto nemůže fungovat, protože obličej je soubor rysů a je bezpodmínečně nutné vnímat ho jako celek.

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Aluška.org:  Kurz Fyziognomiky / 1.díl – Úvod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál