Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Konečně to lidem řekl někdo otevřeně

…..dost odvážná reklama. Lidé toho mají dost???? Když politici nemají rozum?????Copak nám tím asi chtěli říci????

09:09

….i když reklamu někdo zneužil, je vidět…..

no popřemýšlejte, copak je asi vidět?????

Pozor Kooperativa se spletla. Mají přehozené písmeno 3.4.5. ve slově NELOVTE takže platí asi NEVOLTE?????

[wp_ad_camp_1]

nelovte pokémóny ale MUSLIMY

https://cdn.i0.cz/public-data/e8/54/87d1e5263baaa8b62345b5337d78_w932_h641_g138141da526011e682470025900fea04.jpg?hash=22924ea79b9fdecbe215ce6bf438a33d

Nelovte pokémony, lovte muslimy. Zneužili jste náš poutač, zlobí se Kooperativa a povolala právníky

 • Kooperativa se ohrazuje proti tomu, že se na sociálních sítích objevila její pozměněná reklama. Místo původního sloganu Nelovte za jízdy pokémony začal po sítích kolovat nápis Nelovte pokémony, ale muslimy.
 • Pojišťovna je připravena se proti zneužití svého sloganu bránit a zvažuje, že bude chtít i odškodné za poškození svého jména.
 • Falešný inzerát napodoboval charakteristické zeleno-bílé poutače s vtipnými slogany, které pojišťovna vylepuje na mosty.
Místo sloganu Nelovte za jízdy pokémony začal po sítích kolovat nápis Nelovte pokémony, ale muslimy. Místo sloganu Nelovte za jízdy pokémony začal po sítích kolovat nápis Nelovte pokémony, ale muslimy. Foto: Facebook

Druhá největší pojišťovna na trhu Kooperativa ostře protestuje proti zneužití svého nejnovějšího reklamního sloganu. Pojišťovna, která má pětinový podíl na trhu, vyvěsila v reakci na současnou popularitu aplikace Pokémon Go! nad dálnicí na pražském Chodově reklamu se sloganem „Nelovte za jízdy pokémony“.

Jenže vzápětí začal na sociálních sítích kolovat obrázek reklamy s pozměněným protiislámským sloganem „Nelovte pokémony, lovte muslimy“.

A začaly jej sdílet desítky lidí. Objevil se například i na facebookových stránkách Bloku proti islamizaci s komentářem „Kooperativa je zřejmě slušnej oddíl…“.

Kooperativa rychle zareagovala a vyzvala ke stažení uvedeného obrázku.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

„Kooperativa je slušná společnost, proto vás žádáme o smazání tohoto příspěvku. Urážlivý výrok jste spojili s naší značkou. Vaše jednání považujeme za protiprávní. V případě, že nedojde ke smazání tohoto příspěvku do pondělí 25. července, budeme se bránit právní cestou,“ uvedla pojišťovna pod statusem, který Blok proti islamizaci zanedlouho skutečně stáhl.

Kooperativa zase zneužila pokémony

Autorem fotomontáže je Martin „Brooch“ Brož, od něhož ji převzaly stovky lidí. „Je to jen parafráze na jejich reklamní kampaň, parodie,“ říká s tím, že v žádném případě nebyla namířena proti uprchlíkům a islámu. Podle něj Kooperativa tím, že ve své reklamní kampani využila motiv pokémonů, vlastně sama zneužila nápad někoho jiného.

„A islám je téma dne, které se řeší od rána do večera. Tak jak jinak zareagovat než to na tu přiblblou kampaň napojit,“ vysvětluje svoje myšlení. Druhý důvod je podle něj ten, že ho reklamy Kooperativy nebaví a přijdou mu hloupé.

Nějakého „zákroku“ pojišťovny se nebojí. „Můžou se po mně vozit, ale to by se museli vozit po každém, kdo něco paroduje,“ dodal s tím, že svůj původní obrázek navíc již z internetu stáhl. „Svůj účel splnil, už se to šíří samo. A tím, že se v tom Kooperativa maže, tomu napomáhá,“ dodal.

Zvažují žádat finanční satisfakci

Tím, kdo obrázek ale nejvíce rozšířil, byl zřejmě bývalý místopředseda pražských Svobodných Pavel Pešan, který již velkým odpůrcem muslimů a islámu je. V červnu například pořádal demonstraci před tureckou ambasádou, na níž mluvila advokátka Klára Samková a „proklela“ tureckého velvyslance.

Pešan snímek reklamního poutače s pozměněným textem zkopíroval a dal na svůj facebookový profil, odkud ho okamžitě začali sdílet i další. „Sdílelo to asi 1600 lidí,“ potvrdil Pešan.

„I jeho jsme vyzvali ke stažení,“ potvrdil mluvčí Kooperativy Milan Káňa, podle něhož to byl první případ, kdy někdo podobným způsobem zneužil reklamu pojišťovny. Po jejich výzvě statusy jak ze stránek Bloku proti islamizaci, tak samotného Pešana zmizely.

Kooperativa bude dál sledovat, jestli se obrázek s její pozměněnou reklamou znovu neobjeví. Pokud ano, opět zasáhne. A současně podle Káni zjišťuje, zda a případně jakou škodu jí to způsobilo. „Poradíme se s právníky, a pokud dojdeme k tomu, že nás to poškodilo, budeme žádat o finanční satisfakci,“ řekl Káňa.

Do Brna chce každý…

Reklamní strategie Kooperativy stojí právě na krátkých a výstižných sloganech, které vyvěšuje především na hlavních tazích. Nejčastěji jako široký plakát na mostě přes dálnice či rychlostní komunikace se sloganem v zeleném pozadí, který většinou vybízí k bezpečné jízdě. Mezi nimi jsou například „Fotky z radarů si za rámeček nedáte“ či „I král silnic může na D1 dostat mat“.

Často ve své reklamě komentuje i aktuální dění – například na opravy, které brzdí provoz na dálnici D1, zareagovala sloganem „Do Brna chce každý, proto se na něj stojí fronty.“

tm dodává: dost odvážná reklama by to byla, kdyby byla pravdivá, ale na to už tady nikdo…..

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře