Tvrdenie, že migrácia ľudí z Afriky a Ázie do Európy je niekým riadená bolo doteraz považované za konšpiráciu. Najnovšie však talianske ministerstvo zahraničia priznalo, že je to pravda. Medzinárodná komunita vraj presadzuje globálnú súčinnosť v podpore a organizovaní nepretržitej migrácie.

Ilustračné foto

Talianske ministerstvo zahraničných vecí verejne priznalo, že medzinárodné spoločenstvo “pracuje na rozvoji globálnej spolupráce o bezpečnej, riadnej a pravidelnej migrácii”, čo potvrdzuje obavy tých, ktorí verili, že takýto plán existuje. Informoval o tom portál Breitbart

 

[wp_ad_camp_1]

 

Vyhlásenie ministerstva sa objavilo ako súčasť vyhlásenia k udalosti týkajúcej sa prisťahovalectva na nadchádzajúcom Valnom zhromaždení OSN, ktoré sa bude konať 19. septembra v New Yorku. Podujatie sa uvádza pod názvom “Utečenci a migranti: Talianska cesta medzi rozvojovou spoluprácou a potrebou bezpečnosti” a sľubuje pôsobivý zoznam vedúcich predstaviteľov, vrátane ministra zahraničných vecí Angelina Alfana, ako aj ministrov zahraničných vecí z Afriky a Blízkeho východu.

Podujatie “prinesie niekoľko skúseností v partnerstve medzi rôznymi subjektami z občianskej spoločnosti, súkromného sektora a vládnych systémov na miestnej a národnej úrovni,” uvádza sa v  oficiálnej správe o  o tomto zhromaždení.

Maďarský premiér Viktor Orbán sa nedávno dostal pod paľbu kritiky kvôli svojmu odporu voči prisťahovaleckým kvótam, ktoré chce Európska únia vnútiť všetkým členským štátom. Orbán však trvá na tom, že otázka, koľko migrantov prijímať, je vecou národnej zvrchovanosti a nemôže byť vynutená zvonku.

Talianske ministerstvo síce nehovorí presne kto je za týmito plánmi riadenej migrácie, no Viktor Orbán bol presnejší.

V júli tento predseda Maďarskej vlády tvrdil, že Európska únia prijala migračné plány, ktoré navrhol George Soros, aby priniesol milión migrantov za rok, čo sa znateľne podobá “globálnej dohode o bezpečnej, riadnej a pravidelnej migrácii”. Orbán uviedol, že EÚ a Soros chcú každoročne priviesť milión migrantov k vytvoreniu prisťahovaleckých síl EÚ, ktoré by podkopali národnú suverenitu členských štátov.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Podľa Orbána mnohí európski lídri súkromne súhlasia s migráčnou politikou v Maďarsku, ale boja sa to verejne povedať. Povedal tiež, že kvôli nedávnemu prudkému nárastu migrácie do Talianska sa čoskoro juhoeurópske krajiny pridajú  k Maďarsku a budú ho nasledovať v chránení svojich hraníc.

Samuel Gdovin

 

Zdroj: hlavnespravy

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.