2.díl
[wp_ad_camp_2]
Téma nebes bych ještě doplnila hvězdičkou. Stálí čtenáři už to znají, už to viděli alespoň třikrát, ale v rámci seriálu stručně zopakuji.
Další ochranný a konstruktivní symbol ve vztahu k čověku, je pentagram a hvězdička. Musí však splňovat několik kritérií. Hvězdička musí mít pět cípů a musí stát na dvou špičkách, tehdy symbolikuje stojícícho člověka a člověka i chrání. Je-li pěticípá hvězdička ochráněná kruhem, je její účinek o to silnější. Kruh zesiluje a ochraňuje vše, co se do něj vloží.
Avšak pozor, v hvězdičce nesmí být zakomponována jiná destruktivní symbolika a hvězdička nesmí stát nakřivo. Co znamená pentagram stojící na špici všichni víme a platí to i tehdy, je-li hvězdička částečně pootočená, je-li křivá a není jednoznačně ani to, ani to. Proto se vyhýbejte:
Slunce, měsíc a hvězdy zdobí oblohu nad zemí, tak můžeme pokračovat zemí a jejím životem. Rostliny na Zemi jsou živy ze světla a vody. Pro člověka jsou léčivé a velmi konstruktivní, za předpokladu že ví, jak je má správně použít. Vzpomeňte si například na libovolný domorodý kmen lidí, kteří ještě nebyli zničeni moderní civilizací. Tito lidé používají i jedovaté rostliny ke konstruktivním účelům, protože i jed v nízké dávce může být lék, zatímco ve vysoké škodí. Květiny a rostliny jsou život. Samotný pohled na ně uklidňuje mysl a těší duši.
Sledujte přírodu. Kdo pochopí přírodu, pochopí celý Vesmír. A kdo sleduje přírodu, nemusí se ptát, jak vypadají konstruktivní symboly. Jsou všude okolo nás v živé přírodě!
Lidé přirozeně chápou symboliku květin a postupně jim přiřadili řadu dodatečných vlastností, podle toho kde se které druhy květin nejčastěji vyskytují a při jakých příležitostech.
A tak jarní květinky jsou symbol jara, růži vnímáme jako symbol lásky. Ovšem pozor, růže je zejména květina ochranná, speciálně pokud je jasně červená. Příroda je plná symbolů a přiběh jejich života, je zároveň i příběh jejich specifického významu.

POKRAČOVÁNÍ ZDE: ALUŠKA.ORG – Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 2.díl: Flóra / Doporučuji

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.