Tak to pomalu vypadá, že KSČM poslouchala můj páteční pořad na Svobodném vysílači CS, kde jsem hovořil o konci neoliberalismu v Evropě a o tom, jaké důsledky to bude mít pro tradiční politické strany, které tento proces nepochopí a neporozumí mu. KSČM totiž koncem uplynulého víkendu přišla s překvapivým krokem, protože položila na stůl ultimativní požadavek, že nepodpoří menšinovou vládu Hnutí ANO a ČSSD, pokud vládní program bude obsahovat alianční závazek navyšování počtů českých vojáků pro zahraniční americké mise pod hlavičkou NATO [1].

[wp_ad_camp_2]

Tento náhlý požadavek vyvolal šok a rozčarování jak v Hnutí ANO, tak zejména v ČSSD. A američtí podpindos okamžitě vyletěli do pozoru a v jejich čele Jan Hamáček, předseda ČSSD, který dnes prohlásil, že kvůli podpoře od komunistů “spojence” neodepíše. Pod takovou změnu vládního programu by se tedy ČSSD nepřipojila a vznik vlády je tak znovu nejasný.

Armáda ČR.

Přitom ČSSD argumentuje tím, že komunisté měli dlouhou dobu na to, aby tento požadavek padl na stůl mnohem dříve, a že navyšování počtů českých vojáků bylo s komunisty projednáváno v rámci aliančních závazků, které jsou v programovém prohlášení vlády ukotveny. Před několika týdny s tím KSČM neměla problém, ale teď najednou je zde odpor a blok. K čemu došlo?

Za všechno mohou poslední dny a týdny, které z mnoha zdrojů a průzkumů ukazují velmi děsivý a setrvalý proces, který se prohlubuje. Zatímco Andrej Babiš neustále válcuje volební preference, tak současně s tím jeho Hnutí ANO vykrádá sociální programové body z volebních programů jak ČSSD, tak i KSČM. A ty průzkumy, jakkoliv jim nemusíme zcela věřit, ukazují jeden nezvratný proces: levicové i pravicové tradiční strany končí a propadají se ve volebním elektorátu. Hovořil jsem o tom na rádiu, že zatímco globalistické projekty, jako je Hnutí ANO a také Piráti, neustále posilují, sice lehce a pomalu, ale ten proces je zcela evidentní, tak naopak tradiční strany mají problém získat dynamický nástup a odmazat náskok Andreje Babiše a jeho hnutí ANO.

[wp_ad_camp_2]

Andrej Babiš se stane hrobařem tradičních politických stran a komunistům to začalo docházet

K čemu se schyluje, to je následující a velmi nebezpečný proces, který by si měli komunisté i socialisté z ČSSD dobře uvědomit: Andrej Babiš není politik, nebyl a nebude. Jeho pozice je v roli nikoliv politika, ale státního manažera, který bude stát řídit nikoliv na ideových základech, ale na základech profitu. Andrej Babiš dnes a denně dokazuje, že dokáže dělat pravicovou i levicovou politiku současně, dokáže jeden den podporovat americké neocony a hned druhý den spolupracovat s Milošem Zemanem a Ruskem. Podle toho, co v ten který den je zrovna z hlediska státního managementu výhodnější. Reálně proto hrozí, že Hnutí ANO vyzobe a vykrade volební programy ČSSD, KSČM, ODS, TOP09 a KDU-ČSL, realizuje části těchto programů ad-hoc napříč podporou sněmovny a veškeré úspěchy sklidí u voličů Andrej Babiš. A k čemu dojde po 4 letech?

Andrej Babiš a Jens Stoltenberg v centrále NATO.

Přijdou další volby a voliči tradičních stran zjistí, že jejich volební cíle nesplnily tradiční politické strany, které dříve volili, ale splnil je Andrej Babiš a jeho Hnutí ANO. Všechno máme, všechno dodáme, nízké ceny, vysoká kvalita. Nakupujte u nás, těšíme se na vaši další návštěvu. Váš Andrej!” Přesně takto bude potom moci státní manažer Babiš “prodávat” své vládní úspěchy a voliči zjistí, že je dobrý manažer, protože to umí “zmanažovat”, protože není politik a prostě maká. A proto voliči nebudou mít už důvod volit tradiční strany jako KSČM nebo ČSSD, protože všechno zařídí a všechno vyřeší Národní fronta Andreje Babiše v podobě jeho Hnutí ANO. Když totiž máte stranu, jejíž šéf šel do politiky ne kvůli politickým ideálům, ale kvůli businessu, tak nemůžete očekávat, že se začne chovat jako politik. Ne, bude se dál chovat jako manažer v supermarketu!

Státní manažer Babiš bude voličům prodávat Krista i Marxův Kapitál, rohlíky, kuřata i celoživotní hypotéky. A lidé mu budou líbat ruce. Národní fronta na neomarxistický způsob!

Přesně a doslova jako ve velkém supermarketu, kde manažer sleduje, co lidi chtějí. Lidé chtějí jogurty, a tak jim dáme jogurty na akci. Lidé ale nekupují ovesné vločky, tak je stáhneme z nabídky. Když si půjdete koupit ovesné vločky, máte smůlu, lidi to nekupují, takže to nemáme. Sorry jako! Andrej Babiš uvažuje stejně. Před volbami lidé nechtěli, aby lithium padlo do australských rukou. A tak Andrej Babiš vyrazil do boje za lithium. Několik měsíců předtím mu to bylo jedno.

[wp_ad_camp_2]

Jenže stejně tak Babiš ví, že lidé chtějí placené první 3 dny nemocenské, a tak to schválí, nemá s tím problém. Lidé to chtějí, ne? Málokdo ví, že tohle je hlavní bod z volebního programu ČSSD, ale kdo si toho všimne z voličů, když se tím pochlubí Andrej Babiš, že on to schválí? Bude to přece “jeho” vláda, která to schválí! A tak bychom mohli pokračovat. Proto tyto procesy vedou k tomu, o čem jsem mluvil v pátek na rádiu. V Evropě končí model amerického neoliberalismu a nastupuje novodobý model neomarxismu, což je pouze převlečený model trockismu, tedy komunismu pod pevnou vládou nadnárodní internacionály, rozuměj dnes Bruselu.

Demonstrace proti NATO v Praze.

Všechno všem! Levičák, pravičák, křesťan, ateista, běloch, černoch, adamita, sodomita, éto vsjo róvno! Barevné a duhové politické Hnutí ANO zastřeší všechny třídy ve společnosti, jako kdysi Národní fronta. A právě proto Hnutí ANO neoslabuje a naopak posiluje, protože globalizace v ČR je objektivní proces a rozpad neoliberální společnosti, která byla postavena na tradičních politických stranách, je v plném proudu. Komunisté si zřejmě zavčas uvědomili, že se musí honem rychle a na poslední chvíli vzpamatovat, protože by mohli dopadnout podobně jako ČSSD.

Komunisté by mohli začít ztrácet více voličů, protože Andrej Babiš bude přetahovat voliče všech stran. KSČM se proto musí jasně profilovat a odlišit od Hnutí ANO před voliči, a tím nejjasnějším odlišením je postoj vůči NATO. To je právě ten hlavní prubířský kámen a lakmusový papírek v jednom, který odlišuje Hnutí ANO od KSČM. Andrej Babiš nepůjde proti NATO, protože je silně ovládaný americkými elitami. To je zcela zjevně vidět, drží ho silně pod krkem, zatím ale není jasné, co na Andreje Babiše mají, a rozhodně to není Čapí hnízdo.

[wp_ad_camp_2]

Komunisté zjistili na poslední chvíli, že jim Babiš může vykopat hrob s jejich vlastní pomocí. ČSSD je na tom hůř, ta dosud nepochopila, uprostřed jakého procesu se strana ocitla

Pokud by KSČM vyslovila důvěru Babišově vládě a ve volebním programu by zůstal závazek vlády k navyšování počtů vojáků AČR do zahraničních misí NATO, potom by to byla pro KSČM sebevražda. Voliči KSČM by potom obžalovali vedení vlastní strany z ideové vlastizrady, protože komunisté by tím de facto vyslovili souhlas s tím, aby Andrej Babiš a jeho vláda navyšovala vojenské počty v cizině, přičemž jde o americké operace, pod velením americké armády, a to platí jak o Afghánistánu, tak o Pobaltí. Všude těmto operacím velí vrchní velitelství amerických ozbrojených sil. Komunisté se nemohou pod něco takového podepsat, to by je zničili a zlikvidovalo. Co je ovšem znepokojivé, že to KSČM zjistila až teprve nyní, a předtím jí to nevadilo a jednání s Hnutím ANO ohledně programu vlády proběhlo a komunisté v minulých týdnech žádné problémy s navyšováním počtů vojáků do misí neměli.

Jan Hamáček a Jiří Zimola (oba z ČSSD) a Andrej Babiš. Socialisté netuší, do jakého svazku se právě upsali.

Změna nastala až tento týden. A důvod je jasný, komunisté pochopili, k čemu se schyluje v celé Evropě. K nasunování modelu trockismu pod maskou neomarxistické Evropy s nadnárodním vedením a s dosazením státních manažerů do jednotlivých zemí EU. Zániky tradičních partají, jako je i ta komunistická, byly nastartovány. Záchrana je možná pro tyto strany jen v případě, že pochopí nutnost změny politického myšlení. Nikdo už nestojí o neoliberalismus, nyní rozhodují o Evropě globalisté, kteří budou v Evropě šířit tvrdý neomarxismus. A ten půjde po krku americkým neoconům a americké ozbrojené moci. Andrej Babiš zatím plní roli “tandemčíka” pro chráněnce globalistů Miloše Zemana, ale v určité chvíli se globalisté Andreje Babiše zbaví, pokud by hrozilo, že udělá z ČR americké dominium v Evropě podobně, jako se o to pokouší Američané v Polsku. V Praze něco takového nebude připuštěno, ale o tom až někdy jindy.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.