Zaměstnanci nemocnice v Bielefeldu (Severní Porýní-Vestfálsko) jsou stále častěji ohrožováni, zneužívání a stávají se terčem útoků. Obětí slovního i fyzického násilí ze strany „jižních“ imigrantů bývají zejména mladší ošetřovatelky. Nemocnice teď musí přijmout zvláštní opatření, aby ochránila své zaměstnance.

Pokud se těmto „jižním“ imigrantům zdá, že něco neprobíhá dostatečně rychle, nadávají sestrám do „děvek, čubek a neschopných“, sdělili listu Neue Westfälische zaměstnanci nemocnice.

„Bohužel, zejména lidé imigrantského původu jsou zvláště agresivní,“ vysvětluje ředitel nemocnice v Biefeldu Georg Rüter. A dodává, že se „často ohánějí xenofobií“.

Jedna ze sester oznámila incident, kdy musela oživovat jednoho pacienta, přičemž jiný pacient jí plivnul na nohy, protože ho unavovalo čekat. Mužský personál vypráví stejné zážitky.

Nemocnice teď zvažuje kroky k zajištění bezpečnosti svým zaměstnancům. Plánují se kurzy sebeobrany nebo zavedení poplašných tlačítek.

Řada zaměstnanců ze zdravotnictví kvůli stresu a chování pacientů odchází. Některé nemocnice ve velkých městech si najaly bezpečnostní službu.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.