;

08:54

 

Le Penová: „Jsme na rozcestí. Tyto volby budou volbou naší budoucí civilizace“

Francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, odsoudila globalizaci a islámský fundamentalismus ve své závěrečné řeči dvoudenní konference její strany Národní fronta a označila je za „dva totalitarismy“ ohrožující Francii.

Za potlesku a výkřiků „On est chez nous” (My jsme v naší zemi), Le Penová rozebrala hlavní témata její strany, které ji dostaly na přední příčky předvolebních průzkumů prezidentských voleb.

„Jsme na křižovatce.. Tyto volby budou volbou civilizace,“ řekla Le Penová s dotazem, zda její tři děti a další mladí občané budou mít práva a kulturu současné civilizace. „Budou vůbec hovořit našim francouzským jazykem?“

Le Penová v sobotu odhalila svých 144 „závazků“, její program, který představuje Francii oddělenou od Evropské unie a NATO a zajišťuje práci, zdravotní péči a další služby pro své vlastní občany, uprostřed drasticky snížené imigrace.

Politička uvedla, že hájí jak „francouzské hmotné, tak i nehmotné dědictví, které nemá žádnou cenu, ale je nenahraditelné.“

V probíhající kampani se sloganem „Ve jménu lidu“, Le Penová vyzývá francouzské vlastence napravo i nalevo, aby se k ní připojili.

V politice, „již neexistuje divize pravicová a levicová, ale patriotistická a globalistická,“ uvedla Le Penová. „Máte své místo na naší straně.“

Národní fronta oslovila i levicové voliče neoblíbeného socialistického prezidenta Françoise Hollanda, který se rozhodl, že nebude usilovat o nový mandát. Vedoucí kandidát pravice, Francois Fillon, byl dohnán v korupčním skandálu, což otevřelo cestu Emmanuelu Macronovi, který by mohl čelit Le Penové.

Le Penová je lídrem v předčasných průzkumech, které ji postavily na vrchol 23. dubna.

Pokud bude zvolena, představí „vládu národní jednoty“ vytvořenou po červnových volbách do zákonodárného sboru.

Le Penová řekla davu v Kongresovém centru ve městě Lyon, že globalizace je „likvidace“ Francie a že islámský fundamentalismus se „zasazuje v některých čtvrtích a ve zranitelných myslích.“

Le Penová označila muslimské závoje, mešity nebo modlitby v ulicích Francie za nepřijatelné kulturní nebezpečí, které „žádný občan Francie, který hájí svou důstojnost, nemůže přijmout.“

„Když přijedete do nějaké země, nezačnete porušovat zákony a nárokovat si práva,“ řekla s odkazem na to, co nazývá „masivní migrace“.

„Nebudou žádné jiné zákony a hodnoty ve Francii, kromě francouzských.“

Mezi jejími 144 závazky je omezení imigrace na 10.000 a omezení politiky slučování rodin, která umožnila mnoha přistěhovalcům, zejména z bývalých francouzských kolonií v severní Africe, přivést si své příbuzné.

Le Penová uvedla, že by zařídila cizincům odsouzeným za trestné činy, aby si odpykávali tresty ve své vlasti.

Britské hlasování opustit Evropskou unii a zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa posílily následovníky Le Penové s tím, že mnozí zvolení Trumpa tleskali.

Le Penová také uvedla, že to ukazuje „probouzení lidí proti oligarchii.“ Politička také pochválila Trumpa jako člověka, který respektuje předvolební sliby a „jedná rychle“.

Zástupce ředitele Národní fronty Florian Philippot v neděli uvedl, že Brexit a zvolení Trumpa dává Francouzům „důvod jít k volbám“, protože to může znamenat opravdovou změnu.

Philippot uvedl, že lidé, kteří si mysleli, že volbami nic nezmění, nyní mají důkaz, že je možná alternativa.

Philippot tvrdí, že členství v Národní frontě vzrostly po Brexitu a znovu po vítězství Donalda Trumpa, ale neposkytl žádné detaily.

Philippot také v neděli připustil, že program Le Penové bude znamenat „mírný nárůst“ národního dluhu v prvním roce, pokud bude zvolena v prezidentských volbách.

Le Penův plán vyžaduje přidání 15.000 policejních důstojníků, 6.000 celníků, kteří budou hlídat hranice a přidání dalších pracovníků do nemocnic.

Zdroj (1)

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.