Jak můžeme ovlivnit a zharmonizovat čakru třetího oka?
Aktivace třetího oka nevyžaduje roky studia nebo speciální praxe. Tento jednoduchý návod pro začátečníky se zaměřuje na probouzení třetího oka a radí, jak můžeme detekovat a odstranit bloky, které nám brání využít naplno svůj potenciál. Naučíte se také, jak provádět cvičení pro harmonizaci čakry třetího oka.

Čakra třetího oka zprostředkovává hlas vaší intuice a sladí vás s celým vesmírem.

[wp_ad_camp_2]

Význam a umístění čakry třetího oka
Než zjistíte, zda je vaše třetí oko aktivní, je důležité pochopit, že čakra třetího oka je jednou ze sedmi individuálních čaker. Všech sedm čaker jsou výkonná energetická centra, počínaje kořenovou čakrou ve spodní části páteře až po korunní čakru v horní části hlavy. Tato energetická centra jsou přímo ovlivňována naším způsobem života a myšlení, kdy jsou harmonická, nebo naopak oslabená. Pokud dosáhneme rovnováhy v životě a tedy i v energetických centrech, budeme moci lépe využít svůj plný potenciál a žít šťastným životem. Naopak, čím více čaker je blokováno nezdravým životním stylem nebo destruktivní myšlením, tím hůř se budete cítit duševně i fyzicky.

Čakra třetího oka
Fyzické umístění: Uprostřed obočí.
Barva: Indigo.
Prvek: Mimosmyslové vnímání.
Emoční problémy a chování při zablokování čakry: Když je čakra třetího oka zablokována, můžete mít potíže s vírou ve vyšší smysl vašeho života. Váš život postrádá smysl a připadáte si zbyteční. Můžete se cítit, že nemá smysl dělat to co děláte, nebo si myslíte, že je to zanedbatelné. Možná vás také trápí neschopnost se rozhodnout. Někteří lidé to popisují jako pocit psychické paralýzy.
Pokud máte zablokovanou čakru třetího oka, můžete mít problémy se spánkem, jste neohrabaní a máte potíže se učit nové věci, protože se nedokážete pořádně soustředit.

[wp_ad_camp_2]

Za co je zodpovědná čakra třetího oka?
Čakra třetího oka (nebo čakra Ajna) sídlí mezi vaším obočím a je spojena s vaší spiritualitou, mírou uvědomění, vnímáním světa a sebe sama.

Třetí oko ovlivňuje:
– Vaši schopnost instinktů a intuici. Projevuje se i jako pocit v těle a v útrobách, kdy se nám při varovném signálu svírá žaludek nebo střeva, nebo naopak v orgánech cítíme nadšení a uvolnění. Zahraniční zdroje to popisují jako ,,gut feeling”, doslova ,,střevní vnímání”. (Člověk má totiž dva mozky, jeden – myslící – je uložen v hlavě a druhý – zcela intuitivní a emoční – máme ve střevech, jak zjistila řada studií.)
– Váš smysl pro vnímání hlubších souvislostí a synchronicity v životě.
– Vaši schopnost naplnit svůj skutečný smysl života a najít sůvj životní účel, protože je to jediný průvodce, který vám napovídá jít touto cestou. Logikou toho dosáhnout nelze, protože logika nevidí budoucnost ani skryté souvislosti.
– Vyvažování emocí a rozumu.
– Vaši schopnost poznat, jestli stagnujete a ztrácíte čas, nebo jdete kupředu správným směrem.

Když je vaše třetí oko otevřené, budete vyvážené používat své city i logiku, abyste se v životě rozhodovali správně a moudře. Budete důvěřovat své intuici a budete vědět, že žijete podle svého vyššího záměru.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Léčba čakry třetího oka pro začátečníky, aneb Jak otevřít třetí oko

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.