Věděli jste, že vlasy na vaší hlavě mají léčivé schopnosti? Dokonce mají léčivé účinky vlasy na celém těle – ano, dokonce i malé chloupky na bradě. Konečky vašich vlasů jsou jako antény, které shromažďují energii z vesmíru, aby stimulovaly vyšší úrovně vědomí a kreativity. Vlasy jsou přirozeným prodloužením nervového systému a říká se, že přenášejí důležité informace do mozku. Věří se také, že vyrovnávají celé elektromagnetické pole vašeho těla, což vám následně může pomoci zvýšit životní sílu, vitalitu a intuici.

Před mnoha lety bylo stříhání vlasů neslýchané, protože se věřilo, že jsou důležitým ukazatelem identity. Vlasy si nechávali stříhat pouze otroci, protože se věřilo, že je to trestá a zbavuje energie i síly.

Když Čingischán dobyl Čínu, tak nařídil lidem, aby si ostříhali vlasy a nechali si udělat ofinu, protože se tehdy věřilo, že to brání rozvoji jejich třetího oka, intuice a vědění. Dodnes existuje mnoho kultur, které nepodporují stříhání vlasů, aby si uchovaly energii a duchovní schopnosti.

Indiáni věří, že se prostřednictvím vlasů mohou spojit s přírodou a životní silou kolem sebe. Během války ve Vietnamu se také prokázalo, že indiáni s delšími vlasy dokázali lépe prozkoumávat terén pomocí své intuice než příslušníci podobných kmenů, kteří měli vlasy ostříhané.

Sikhská kultura také věří, že stříhání vlasů může brzdit duchovní rozvoj a může vést ke špatnému zdraví. Místo toho si vlasy na temeni hlavy svazují do takzvaného rishi uzlu. Věří se, že to pomáhá kontrolovat a regulovat tok energie tělem a může napomáhat dosažení vyšších úrovní vědomí.

Známý je také biblický příběh o Samsonovi a Dalile, kde Samson ztratil veškerou sílu poté, co mu Dalila ostříhala vlasy.

Pokračování článku: Léčivá síla vlasů

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.