;

V sobotu večer otvorili plesovú sezónu na Slovensku tradičným nablýskaným Plesom v opere považovaným za najvýznamnejšiu spoločenskú udalosť roka. Podľa mnohých kritikov však ide len o prezentáciu elít a celebrít a doslova výsmech bežným občanom. Takýto postoj zastáva aj poslanec Národnej rady za vládny Smer-SD Ľuboš Blaha, ktorý na sociálnej sieti nazval účastníkov plesu “snobmi”. 

 

 

Podľa Blahu je ples symbol sociálnej nerovnosti. “Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka. Taká malá spomienka na feudalizmus, kedy sa zhýralí boháči v bielych parochniach rozpustilo zabávali v pozlátených salónoch a chudoba umierala na uliciach.”

Poslanec Smeru upozornil aj na to, aký obraz o plese vytvárajú mainstreamové médiá, ktoré podľa neho predstierajú, že je to vlastne dobročinná akcia, a že Ples v opere je vlastne “milé kamarátske stretnutie najväčších dobrodincov Slovenska, aby mohli nezištne pomáhať zúboženým detičkám: počúvam, akí sú tí skvelí biznismení a milionári štedrí, akí sú úžasní, akí sú nezištní. Jasné, ľudia typu Borisa Kollára, údajného mafoša, čo pašoval heroín v zaváraninových fľaškách,” napísal na Facebooku Blaha.

“Takíto idú predstierať, že celé dni od rána do večera rozmýšľajú len nad tým, ako pomôcť chúďatkám detičkám… hej, hej a tak si nakúpili šperky a róby za desiatky tisíc eur, aby to dnes v opere dokázali. Ach, až mi slza vyhrkla z toľkého dobrodenia… Ak chcú pomôcť detičkám, možno by stačilo, ak by milionári a biznismeni platili dane a nie tak, ako Kiska, ale naozaj. Ak by biznismeni vo svojich firmách furt len nešpekulovali, ako “optimalizovať” (rozumej neplatiť) dane, potom by štát mal zdroje na sociálne služby. Stačilo by tiež, aby nekšeftovali a nerobili špinavý biznis, ale aby tvorili reálne hodnoty. A aby nevykorisťovali zamestnancov vo svojich podnikoch. A platili ľuďom také mzdy, aby mohli viesť dôstojný život a venovať sa tým svojim detičkám. A aby neplatili dane v daňových rajoch, ale tu na Slovensku. Keď sú už takí sociálni… A tak ďalej. Netvrdím, že sú takí všetci, ale keď tam má dvere otvorené Kollár, to už tam rovno mohli zavolať aj Černáka z basy – možno aj on by chcel prispieť na detičky.”

 

 

Ples v opere je podľa Blahu “najsnobskejšia udalosť roka a všetko to predstieranie, že je to vlastne dobročinná akcia, plná sladkých a chrumkavučkých dobráčikov, je čistý blud: je to elitárska, povýšenecká a milionárska akcia, ktorá má Slovensku ukázať, že ajhľa, toto sú tí nadľudia, čo si to môžu dovoliť… Papaláši sa radujú, Slovensko, teš sa s nimi… Pre normálnych ľudí “no-go” zóna,” dodal Ľuboš Blaha.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.