Francouzský prezident Emanuel Macron na oficiální události pohotově poučil chlapce, jak se správně chovat, když na něj z davu vykřikl „Ça va, Manu?“ což znamená „Jak to jde, Manu?“

Macron se zúčastnil ceremoniálu uctění památníku Mont Valérien v Suresnes ku příležitosti 78. výročí hnutí odporu generála Charlese de Gaulla, když v tom mladý muž v davu upoutal pozornost tím, že zvolal: „Jak to jde, Manu?“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ostrý jazyk prezidenta Macrona ani na moment nezaváhal a jal se dát mladému muži, který rovněž poutal pozornost zpěvem socialistické hymny, lekci správného chování.

„Ne, ne, tady jsi na oficiálním ceremoniálu. Takhle se zkrátka chovat nemůžeš. Můžeš se chovat jako šašek, ale dnes je ‚Marseillaise‘ a zpívá se ‚Partyzánská píseň‘. Oslovovat mě máš pane prezidente nebo pane, je to jasné?“ poučil chlapce Macron.

Teenager souhlasně přikývl, ale Macron v přednášce pokračoval.

„Musíte dělat věci správně. V den, kdy se rozhodnete začít revoluci, nejprve studujte, abyste získali titul a uživili se, ano? A pak můžete přednášet jiným,“ sdělil Macron mladému muži.

Jak se video rozšířilo sociálními médii, uživatelé Twitteru se v názorech na tento incident rozcházejí. Zatímco některým se reakce Macrona líbila, jiní ji považovali za zbytečnou a vyjádřili podporu chlapci.

 

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.