Maďarská vláda zavádí novou vzdělávací osnovu s cílem zvýšit úroveň vzdělání maďarské populace.

Jedná se o naprosto zásadní opatření, které má napomoci rozvoji maďarského národa a jeho budoucích generací. Novela vzdělávací osnovy je velmi komplexní a byla připravována řadu let. Od stanovení maximálního počtu žáků v jednotlivých třídách, až po detailní změny v tom, co a jak se má vyučovat. Cílem je rovněž zvýšit prestiž pedagogického sboru.

 

[wp_ad_camp_2]

 

U liberální opozice a jejich globalistických pánů to vyvolalo skutečné zděšení. Jednak to narušuje dlouhodobý plán na cílenou deedukaci bílého obyvatelstva, kterou vidíme po roce 1989 i u nás. Dále zavadí výuku k vlastenectví a normální rodině a tedy odmítá současnou LGBT propagandu.

Podle opozice se prý jedná o ideologickou výuku. Jako by snad současná multikulturní a LGBT propaganda nebyla ideologická?! Kriticky se rovněž vyjadřují orgány EU.

Bohužel je smutné, že žádná z českých opozičních stran podobnou reformu nemá v plánu. S výjimkou Národní demokracie a částečně Trikolora V. Klause ml. (ten sám je dlouholetým pedagogem, bohužel i Trikolora je plná nejrůznějších liberálů a progresivistů z bývalých Svobodných a Realistů, takže zde se ještě uvidí), přitom školství je zásadním bojištěm o přežití národa. Tady přece jde o to, zda bude pokračovat současný trend výchovy nevzdělaných a naivních liberálních mládežníků, doplněný agresivními imigranty, nebo vlastenecky orientovaná česká mládež.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

P.S. Pro zajímavost do povinné literatury je zařazen i český spisovatel B. Hrabal, či G. Orwell. Z povinné četby byl ale vypuštěn nositel Nobelovy ceny z roku 2002 Imre Kertész, který je židovského původu a narodil se v Maďarsku a ve svém díle se zabýval převážně židovským holocaustem, žil v Německu a považoval se za Berlíňana a proslul veřejným pomlouváním země svého původu. Když ale onemocněl Parkinsonovou chorobou, tak se rozhodl dožít v té Budapešti, kterou dříve veřejně pomlouval, byť se později za svá slova omluvil a svém původním rodišti se vyjadřoval velmi pozitivně, včetně odmítání pomlouvat vlasteneckou maďarskou vládu na žádost “západních medií.”

Zdroj: ČV

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.