…..jo a co se začalo odehrávat ukazuje naše prohnilá a paragrafy prolezlá společnost, která ovšem nemá už dlouhého trvání a nevidím žádnou budoucnost pod touhle taktovkou….

11:54

Majitelia bratislavského penziónu odmietli ubytovať moslimov

Moslimovia Tureckého pôvodu si chceli rezervovať ubytovanie v jednom z Bratislavských penziónov. Ich rezervácia však bola zamietnutá

[wp_ad_camp_1]

Ako informuje Nový čas, partia Turkov sa rozhodla ubytovať v penzióne Stella na bratislavských Palisádach. Po rezervácii izby cez internet však prišla od ubytovacieho zariadenia podľa mnohých totálne nepochopiteľná odpoveď. Penzión ich odmietol ubytovať. Dôvodom bol ich pôvod.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Udalosť sa pritrafila 22 ročnej Turkyni Helin a jej dvom kamarátom, ktorí taktiež pochádzajú z Turecka.

Ubytovať sa chceli cez portál booking.com, po rezervácii všakdostali takúto odpoveď: “Z bezpečnostných dôvodov neubytuvávame ľudí z Tureceka a arabských krajín. Neakceptujeme vašu rezerváciu. Prepáčte”.

Kamarát partie Turkov, ktorú odmietli v penzióne následne túto správu rozšíril po internete. Prístup majiteľov penziónu považuje za rasistický.

Kontroverzný analytik Jaroslav Naď sa pre Nový čas taktiež vyjadril voči majiteľom penziónu v negatívnom svetle :

“Ide o diskriminačné opatrenie, proti ktorému by mala vystúpiť určite aj Slovenská obchodná inšpekcia a z hľadiska bezpečnosti absolútne nie je nevyhnutné ani oprávnené či opodstatnené, aby sa takto zachovali.”

Analytik Václav Janoušek sa však ešte pred touto kauzou vyjadril , že čím viac moslimov, tým je väčšie riziko teroristických útokov.

“Existuje jediná účinná forma boja proti tomuto fenoménu – mať na svojom území čo najmenej moslimov. Riziko teroristických útokov je priamo úmerné počtu moslimov v danej krajine a počtu mešít v nej. Názorne to vidíme na krajinách, kde sú teraz teroristické útoky najčastejšie – vo Francúzsku, v Belgicku a v Nemecku. Bruselská štvrť Molenbeek, kde sa pripravujú teroristi na svoje útoky, je typickým príkladom islamskej no-go zóny, štátu v štáte, kde vládnu zákony šaría.” Viac sa dozviete tu.

Majitelia penziónu, ktorí odmietli moslimov, sa zrejme prikláňajú skôr na stranu druhého menovaného analytika a teda nechcú podceňovať riziko teroristických útokov.

Samuel Gdovin

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.