…..je jenom otázkou času, jestli se neuzavřou hranice, kdy problémy z Německa budou přesunuty taky do Čr. Pozorně si přečtěte článek. Neměli jsme v minulosti žádné problémy a žili jsme spokojeně. A co nyní????

02:54

 - Majú svrab, tuberu, vši aj týfus, nemecký zubár varuje svojich pacientov. Hádajte, pred kým...

30.11.2015

V Nemecku sa šíri panika. Spolu s tisíckami prichádzajúcich utečencov do krajiny údajne prichádzajú aj infekčné choroby, ktorých kontrola a zvládanie vyžaduje mimoriadne úsilie nemeckého zdravotníctva.

Jedna zubná klinika v nemeckom meste Erfurt si dovolila upozorniť svojich pacientov na vážne ochorenia, ktoré sú spolu s utečencami importované do Nemecka. Krátko po uverejnení varovania na dverách svojej ordinácie si majiteľ vyslúžil kritiku a pod hrozbou sankcií ho musel nakoniec odstrániť. Nemení to však nič na tom, že plné znenie textu stihli odcitovať nielen nemecké médiá. V preklade vám ho prinášame aj my.
„Vážení obyvatelia,
chceli by sme vás informovať, že sme v pohotovostných prípadoch zo zákona povinní ošetrovať žiadateľov o azyl. Inštitút Roberta Kocha a Durínsky štátny úrad na ochranu spotrebiteľov nás informovali, že žiadateľom o azyl diagnostikovali nasledovné prenosné choroby:
vši, svrab, tuberkulóza, horúčka Lassa, Krymsko-konžská hemoragická horúčka, bakteriálna meningitída, osýpky, týfusová horúčka a EHEC (Enterohaemorrhagic E. coli).
Po dokončení pohotovosti robíme všetky bežné dezinfekčné opatrenia na spodnom schodisku aj pri dverách. Samozrejme, poskytneme dezinfekciu, ak to bude potrebné,“ píše sa vo varovaní, ktoré si zubár v nemeckom Erfurte zavesil na dvere svojej ordinácie.
Súčasťou vskutku netradičného zubárskeho varovania, ktoré viacerí kritici označili za rasistické, je aj bezpečnostné opatrenie prijaté ako prevencia prípadných útokov počas návštev žiadateľov o azyl v ambulancii.
„Boli k nám pridelený na základe hromadného transportu.
Prosím, nenechávajte si vo vlastnom záujme žiadne cennosti na schodisku ani vo vašich autách.
Prosím, nenechávajte dvere do ambulancie otvorené!“ napísal nemecký zubár vo varovaní, ktoré umiestnil na vlastnú ambulanciu.
Varovanie, ktoré na svoju ambulanciu vyvesil zubár v nemeckom Erfurte
Varovanie, ktoré na svoju ambulanciu vyvesil zubár v nemeckom Erfurte (zdroj: newobserveronline.com)
Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.
Zdroj: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Maju-svrab-tuberu-vsi-aj-tyfus-nemecky-zubar-varuje-svojich-pacientov-Hadajte-pred-kym-257175
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.