Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

Manažer fondu obligací radí: dejte peníze také pod matraci…..

….tak jak mnoho let radím lidem, zrušte konta a dejte si peníze pod matraci. V novinách doporučují lidem cestujícím do Řecka vzít si raději peníze v hotovosti. Možná přestanou fungovat plastikové peníze a lidé se mohou ocitnout na ulici bez prostředků. Ano je připravena velká věc, kterou jsem četl na setkání 13 právníků. Vše je už v běhu a do cíle jim toho už moc nechybí. Ale čtěte raději níže…..

Autor článku: 23. 6. 2015
Nevídané doporučení dal investorům Ian Spreadbury, správce jednoho z největších obligačních fondů (Fidelity) ve Velké Británii. Doporučil jim vykašlat se na investice a uložit si peníze pod matraci. Zdůvodňuje to možností „systémové změny“ na trzích. Tedy něčím, o čem se zde na serveru píše již nějakou dobu.
Podle něj by takováto událost mohla otřást trhy způsobem minimálně srovnatelným s rokem 2008. Systémové riziko finančních trhů diverzifikací portfolia eliminovat nejde. Toto riziko lze eliminovat pouze nepřítomností na daném trhu.
Doporučuje rozložit volné finanční prostředky mezi spořicí účty v bankách (zde bych důrazně doporučoval movitějším čtenářům hlídat si limit pojištění vkladů, i když ani Fond pojištění vkladů není všemocný – při jeho objemu sice díky státní garanci zaručí vklad, nezaručí však likviditu těchto prostředků), zlato, stříbro a zmiňuje i hotovost. Na správce fondu obligací nevídané doporučení. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že proti používání hotovosti je vedena v řadě zemí nevyhlášená válka.
Na otázku na možný spouštěč neodpověděl, odkud a kdy přesně se spouštěč objeví, nelze předpovědět. Bude to blesk z čistého nebe. Kdo by to uměl, byl by v budoucnu nejbohatším člověkem na světě (do doby, než by mu spekulativní zisky zdanily mimořádnou sazbou daně…).
Moje doporučení pro investory:
Diverzifikujte sami. Správce fondů za vás diverzifikovat nebudou, ti v rámci udržení vlastního místa budou držet portfolio fondu co nejblíže stanovenému benchmarku. A to i u tzv. aktivně řízených fondů – tem dokonce ještě více.
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál