Co když svět není tím, čím se zdá, ale je pouze nápaditou a důmyslnou hrou, která nám má zabránit vidět pravdu? Že je lidstvo zdrojem energie pro jiné bytosti, které působí skrytě za oponou a přitom ovládají naše životy, myšlenky, touhy, činy? Co když je tato naše sdílená realita pouhý snový svět, tvořený mnoha miliardami jednotlivců, kteří se společně shodli na tom, že je to svět skutečný?

Co když je námi vnímaná realita ve skutečnosti programem, který nás má udržet ve sladkém nevědomém spánku?

Pokud tuto pravdu pochopíte a přijmete představu, že žijeme ve světě snů, můžete se stát bojovníkem a poté vidoucím. Vaším úkolem pak je probouzet bioroboty ze spánku a ukázat jim pravdu. Systém matrixu se totiž chýlí ke konci a má být přetvořen v nový krásný svět, kterému právě probuzení vidoucí dají jeho podobu.
Vyvolený, který chápe o čem tento svět je, má probouzet bioroboty, osvobodit je z iluze a seznámit je s pravdou. Tomuto se říká Odpojení.

Když se v roce 1999 začal promítat film Matrix, miliony diváků byly nadšeny z vynikajících zvláštních efektů a odvážné zápletky. Vděčně přijali tento snímek, který považovali oprávněně za dokonalý výtvor Hollywoodu. Ale jen hrstka jedinců s nekonvenčním pohledem na svět v něm uviděla ještě i něco jiného. Od té doby se jejich řady neustále rozrůstají o nové členy.

Ve filmu matrix je totiž velké poselství, které snadněji uvidí kreativní mladistvý, než dospělý člověk.  Většina dospělých diváků jsou přece už hotoví lidé a proto v sobě nemají náležitou flexibilitu, představivost a možná je nutná i jistá míra rozčarování, aby člověk snímek pochopil na hlubší úrovni – jako pravdu.

Dospívající lidé, kteří tak jako tak cítí, že je pro ně tato realita nepříjemná a mnohdy i nezajímavá, snadněji spolknou červenou pilulku, než spokojený dospělý spáč.
….. Ostatní zřejmě nejsou na odpojení připraveni.

Matrix je něčím víc, než jen další vědeckofantastický trhák. Je to signál vyslaný ze skutečného světa. Ze světa Morfea, ze Siónu, do tohoto labyrintu, ve kterém se pohybujeme. Poslali ho sem, aby nám ukázal v čem žijeme a poskytl nám vodítko, s jehož pomocí bychom mohli pochopit pravdu a odpojit se.

Pokračování článku: Matrix 1: Červená pilulka

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.