;

Pro masy lidí to může znít šíleně, ale prodloužení života je skutečná věc.

Věda, která je známá jako medicína antistárnutí, neurčité prodloužení života, experimentální gerontologie a biomedicínská gerontologie je studium zpomalení nebo zvrácení procesů, které způsobují stárnutí.

Výsledek? Maximální a průměrná délka života byla prodloužena. Otázkou je, zda potřebujeme technologie. Nebo bychom se měli začít dívat na to, proč délka našeho života už není delší?

Při pokusu představit si to, můžete zjistit, že jste se ztratili ve futuristickém sci-fi filmu, který jste právě viděli. Je to však více než jen koncept vhodný pro stříbrné plátno.

Věda intenzivně pracuje na prodloužení života

Prodloužení života je skutečná věda a v současnosti, jak čtete tento článek, se na tom intenzivně pracuje.

Podle některých vědců jsme jen několik desetiletí vzdáleni od bodu prodloužení života, který by mohl navěky změnit život tak, jak ho dosud známe.

Jedním z těch, kteří zaníceně pracují v tomto vědním odvětví je také Ray Kurzweil, hlavní inženýr ve společnosti Google.

Kurzweil řekl, že se blížíme k času, když lidé začnou podstatně prodlužovat časový rozsah svého života.

Tvrdí, že v době, když k tomu dojde, se nebudeme muset obávat o problémy, jakým je například narůstající počet lidí na planetě. Nebudeme už totiž žít ve světě zápasícím o omezený objem zdrojů.

Například říká: „No, řekněme, že do 15 let budeme schopni zajistit všechny naše energetické nároky a potřeby ze sluneční energie. I v tomto bodě budeme využívat jen jednu deseti tisícinu slunečního záření, které dopadá na Zemi.“

Také tvrdí, že do té doby vyřešíme „limitující faktory související se zdroji“, které v současnosti omezují vědce a aktivisty po celém světě.

Pokud přemýšlíte o tom, že byste byli déle mladší, je těžké si to představit. S buňkami a editováním DNA a opakovaným nárůstem telomer, které navracejí mladistvý stav, je to koncept, po kterém touží mnozí lidé.

Zatím sice věří, že to není možné. Ale zároveň je zcela jisté, že se to už děje.

Prodloužit očekávanou délku svého života je proveditelné už i jen konzumováním správných potravin, meditováním a prováděním pravidelného tělesného cvičení.

Snad byste zemřeli ve věku 90 let, ale určité změny životního stylu vám k tomu přidají rok nebo dva navíc.

Porozumění způsobu, jak tyto faktory životního stylu a genetická terapie fungují, dělá z udržení delšího mládí a zdraví realističtější cíl, než byste si mohli myslet.

Pak, eventuálně, zemřeme?

I když tuto otázku nelze zodpovědět, každým dnem nacházíme nové cesty vedoucí ke změně toho, co víme o životě a smrti. Snad by mohl nastat ten den, kdy smrt už nebude absolutní.

Pokrok v rozvoji počítačových technologií otevřel dveře k mnohým, kdysi nepředstavitelným možnostem a příležitostem.

Bezpochyby jsme zaznamenali pokrok v metodách, které věda kdysi považovala za nemožné. Zde je možné zařadit například také 3D tiskárny, které produkují léky přesně vytvořené pro konkrétního pacienta.

Podle Kurzweila „Exploze“ v oblasti exponenciálních technologií, jakými jsou rozšířené a virtuální reality, umožňuje prodloužení života zcela hmatatelným způsobem.

Kurzweil říká, že:

„Naše zkušenosti budou omezeny jedině naší představivostí a samotným rozšířením neokortexu, abychom mohli tvořit a zažívat důkladnější hudbu a umění a vědu a literaturu a vztahy.

Nemyslím si, že život se stane nudným.“

Věnujte proto velkou pozornost tomu, jak se malé pokroky shromažďují s cílem přibližovat se stále více k prodloužení života. Dělo se to včera, děje se to dnes a bude se to dít i zítra a mnozí vědci přísahají na to, že se to stane mnohem dříve, než by si to kdokoliv věděl představit.

Proč by se délka našeho života mohla zkrátit více, než je to možné

Co když bylo lidské tělo vytvořeno tak, aby žilo stovky let, ale díky našemu stravování, způsobu života, toxinům v životním prostředí se zničíme mnohem dříve?

Toto je určitě ta myšlenka, kterou musíme prozkoumat dříve, než se agresivně vrhneme do technologické stránky prodloužení života. A to bez toho, abychom se zabývali tím, co může být největší příčinou zkracování života: zlozvyky, mýlící se věda a informace o zdraví a lidském životě.

To je samozřejmě filozofická myšlenka, ale má svou podstatu danou způsobem, jakým je veden náš životní styl.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.