[wp_ad_camp_1]
Jak určuji sílu křišťálů
Rozhodla jsem se, že vám popíšu svůj způsob, jak měřím křišťály. Ze dvou prostých důvodů. Zaprvé je to moc zajímavý materiál který si jistě článek zaslouží a mohl by mnoha lidem být užitečný a za druhé si myslím, že je fajn a fér to vysvětlit i pro lidi, kteří u mne zakoupili brazilské křišťály přes shop nebo mail. Když jsem totiž pro lidi vybírala křišťály, potřebovala jsem nějaký vhodný způsob, jak jednoduše vysvětlit nebo označit který křišťál je jak silný. Aby člověk věděl co kupuje a nebral zajíce v pytli. Takže jsem si v podstatě vymyslela stupnici 1-10… Není to žádná oficiální měrná stupnice, je to můj subjektivní způsob, jak křišťály vnímám a moje osobní stupnice. Různí lidé by pravděpodobně určili stupnice jinak, podle toho jak kameny umí vycítit. Tento článek tedy píšu jako inspiraci pro vás kteří byste se chtěli naučit, nebo si vyzkoušet jak pracovat s křišťály a jak poznat dobrý kámen (I když vám nemůžu zaručit že vám to půjde stejně, alespoň budete perfektně vědět jak začít a jak se odrazit…. Případně si pak věci můžete upravit pro svoje potřeby, tak jak to budete potřebovat) a pokud máte křišťál ode mne, jednak budete přesně vědět co máte doma – jak jsem došla k tomu konkrétnímu číslu kterým jsem označila váš konkrétní kámen a navíc si to můžete zkusit ověřit a změřit sami.
[wp_ad_camp_1]
Měření síly křišťálů není něco, co by mě někdo naučil. Prostě jsem na to přišla tak, že jsem brala různé nebroušené křišťály do ruky a sledovala, co se stane a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dřív jsem měla přístup pouze k hodně silným, velikým křišťálům, které jsou velmi vzácné a hodnoté. Musím uznat, že u takto moc silných kamenů nejsem přesná v měření. Pravděpodobně jsem ještě tak úplně nepřišla na způsob, jak je měřit, respektive asi je potřeba měřit jinak, protože systém který používám při stanovení stupnice 1-10 je na ně nepoužitelný… K těm menším křišťálkům do dlaně jsem se dostala až nedávno a zjistila jsem, že je dokážu velice přesně změřit i popsat, mnohem lépe a s větší jistotou než ty hodně velké a hodně silné. Zkrátka jsem lepší při zjišťování drobných rozdílů a lépe reaguju na mírné energie, kdežto ty hodně silné mě obvykle převálcují, přepálí mi moji drobnou stupnici… Za malou chvilku zjistíte proč. (Mimochodem návody na energetickou očistu a ochranu pomocí křišťálů najdete v knize
Anděl strážný… tento článek je o měření energií – čili postup pro senzibily – a neobsahuje návody k praktickému použití.)
Můj postup pro menší křišťály do dlaně
Před měřením se svléknu minimálně do trička, které má krátký rukáv, ideální je tričko bez rukávů. Protože většinou vnímám energie na pokožce, bývá pro mne oděv matoucí a zabraňuje přesnému měření. Některé kameny se energeticky táhnou uvnitř ruky a někdy i přes kosti, takže tam je oblečení jedno, ale většinou nesmím mít rukáv, protože jde energie zvnějšku.
Pak beru kámen do ruky a chvilku počkám.
Podstatný je postoj. Při prvním výběru – když jsem někde v terénu a hledám dobré kameny – u toho obvykle stojím. Když jsem doma a mám na to klid, radši sedím na zemi a ruku s kamenem položím tak, aby se jen lehce opírala o podlahu a jinak aby se jí nic podél paže nedotýkalo. Vsedě a v klidu mám pak přesnější výsledky a lépe měřím…
[wp_ad_camp_1]
Většinou je to tak, že kámen který má sílu si mě přitáhne, zaujme můj pohled. Částečně je to intuice – vnímám energii, která přirozeně navede moji pozornost. Druhotně je to i vzhled kamene. Čím víc křišťálů vám projde rukama a očima, tím líp postupem času poznáte, který bude nebo nebude dobrý. Už víte, že by ten kámen neměl být omlácený, oťukaný jinak to snižuje jeho sílu, nemá být rozbitá nebo způlky uražená špice atd., ale nesmíte paušalizovat a nesmíte se řídit pouze vzhledem a nesoudit knihu podle obalu. Protože každý kámen je jiný, nevíte jak rostl a jak přesně byl tehdy uražený, takže co máte před sebou na jistotu zjistíte ne pohledem, ale až když to vezmete do ruky. Čili vzhled je podružná záležitost, hlavní je energie, dotek, cit.
Další věc, která má obvykle dost vliv na sílu kamene, je gramáž. Čím větší a neomlácený symetrický kámen máte, tím bývá obvykle silnější… Pokud ho někdo blbě neurazil, nebo neohladil špičku. Ale ani to nemůžete brát paušálně, protože jsou tu různá dvojčata, trojčata, čtyřčata… To jsou kameny, kde vidíte místo jedné spíše třeba dvě, tři, čtyři. To potom zvyšuje sílu kamene. Když máte dva kameny s gramáží 150gramů, tak ten co má jednu špici bývá obvykle slabší než ten, co má špice dvě… No, asi už jsem odbočila od tématu, vraťme se zpět k měření:
Kámen vezmu do jedné ruky a volně svěsím paži, držím ji lehce od těla, aby se ruky nic nedotýkalo. Chlad, vítr a dotek nějaké věci nebo látky může zkreslit výsledek měření, takže si dělám pokud možno dobré podmínky. Ideální je tedy stojatý vzduch pokojové teploty.
Některé kameny jsou cítit hned a jiné až po chvíli. Ty pak rozděluji na rychlé a pomalé. Čili buď jsem kámen vzala a hned jsem cítila jak se energeticky rozlil, nebo jsem prvně necítila nic a čekala jsem a sledovala, jak se pomalu několik minut rozvíjí.
Většinou se z krystalu roztáhne teplá energie. Je cítit jako jemný dotek/hlazení, nebo jako kdybyste zabořili ruku do teplé kapaliny. Podle toho, kam až tuto teplou energii cítím, pak krystalům které jsou určeny pro další lidi, dám číslo na stupnici od 1 do 10.
[wp_ad_camp_1]