;

Dva velké protesty proti migraci probudily Němce: Dne 20. ledna protestovalo v Cottbusunejméně 2500 demonstrantů a v neděli 28. ledna se v Kandelu objevil další velký protest.

Protesty začaly v Cottbusu poté, co Syřané za několik dní zaútočili na několik Němců. Například německý muž a německý chlapec byli napadeni syřany noži. Po dalších událostech se napětí ve městě tak vystupňovalo, že město přestalo přijímat nové uprchlíky.

Ale také v Kandeli lidé mají dost migračního násilí. V prosinci byla 15letá německá dívka, nazvaná Mia, brutálně zavražděna afghánským uprchlíkem v jednom obchodě. Mia byla velmi oblíbená, pomáhala organizovat místní karneval každý rok.

Po vraždě dívky, se ještě vystupňoval hněv lidu, který byl už tak vysoký kvůli starostovi, který se podle všeho více zajímal o xenofobii než o bezpečnost německých občanů. Ustarané ženy, které se cítili nevyslyšené začali protestovat a protesty se začaly šířit anejvětší se konal minulou neděli.

Několik německých zdrojů uvedlo, že budou následovat další velké protesty a nepřekvapilo by je, pokud by byli větší. Nemohli být lépe načasované než během projevu Merkelové na ekonomickém fóru v Davosu, kde řekla, že je nejvíce znepokojena pravicovým populismem.

Je jasné, že Angela Merkelová rychle ztrácí kontrolu nad situací. Má velké potíže se založením vládní koalice a členové její vlastní strany ve Freiburgu dříve požadovali , aby odstoupila. S nově zahájenými protesty německých občanů se její situace brzy nezlepší.

Další protest bude 3. února v Cottbusu

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.