Metabolický syndrom je velký problém současné populace, někdy bývá nazýván i epidemií třetího tisíciletí. Je to stav, ke kterému se člověk v podstatě projí nezdravým jídlem a ztloustne tak moc, že už jeho metabolismus nedokáže správně pracovat. Metabolický syndrom se nejsnadněji pozná podle velikého, jakoby nafouklého břicha.

[wp_ad_camp_2]

Pokud máte metabolický syndrom, jste bohužel adept na infarkt, nebo mrtvici. Ve vyšším věku pravděpodobně budete mít cukrovku druhého typu, při které se užívá inzulín a hrozí při ní amputace nohy, nebo slepota. Při metabolickém syndromu lidem selhává metabolismus a to ohrožuje život člověka srdečně-cévními chorobami.

Při metabolickém syndromu je člověk už tak moc tlustý, že je z toho nemocný. Nebezpečný je metabolický syndrom hlavně tím, že člověk si nemocný vůbec nepřipadá a nemoc ho nějak extrémě neomezuje. Takoví pacienti často nemají ani snahu a zájem dodržovat zdravý režim, nebo se léčit.
Metabolickým syndromem se člověk nenakazí, ani ho nezíská ze dne na den. Pomalu se k němu propracuje a vypěstuje si ho sám, svou životosprávou. Může mít genetické predispozice k tloustnutí, ale rozhodně jde také o nevhodný životní styl. To je přejídání a nedostatek aktivního pohybu.

POKRAČOVÁNÍ ZDE: ALUŠKA.ORG: https://aluska.org/metabolicky-syndrom-je-epidemie-tretiho-tisicileti/

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.