Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin
  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

 • Od netrpělivosti ke klidnému očekávání
  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

Související zprávy

Migranti a kvóty.

…..veškeré údajné „jednání“ o kvotách pro ty či ony země je podvod na občany EU. Snaží se lidim ukázat, že politici dělají vše pro „svoje občany“ kteří je dokonce ani nevolili, protože volby jsou jeden velký podvod. Stanoví se číslo, které je zrovna napadne, přijatelné pro obyvatelstvo a pak se vše provede dle plánu. Vše dle pořekadla: Vlk se nažere a koza zůstane celá….

12:54

Migranti a kvóty – potenciálny zdroj koaličného napätia

 

Ak keď sa otázka jednotného postoja novovznikajúcej koalície voči akceptovaniu povinných utečeneckých kvót do rokovania v tejto chvíli nedostala, jej lídri pred ňou neujdú. Počká si ich hneď za najbližším pomyselným rohom, ktorým môže byť prvá cesta do Bruselu, prípadne zasadnutie Vyšehradského zoskupenia.

[wp_ad_camp_1]

Formálne a pomerne vágne vyhlásenie o zachovaní kontinuity s doterajšou proeurópskou a transatlantickou orientáciou SR akiste nepostačí. Naopak – vďaka absurdnej, no tvrdohlavo presadzovanej promigračnej rétorike Bélu Bugára (Most-Híd), druhého najmenšieho člena sformovaného štvorzáprahu, nemožno vylúčiť, že hlavným aktérom rozbitia zomknutosti V4 nakoniec nebude Poľsko, ale paradoxne práve Slovensko.

„Vyšehradská štvorka výrazne napomohla k tomu, aby Európska únia v otázke migračnej krízy vytriezvela. Dnes je už každému v európskych politických kruhoch zrejmé, že hranice Európy treba chrániť,“ povedal 18. 3. na tlačovej konferencii v Budapešti po stretnutí so svojím poľským náprotivkom Andrzejom Dudom maďarský prezident János Áder. Podľa neho, ako informovala agentúra MTI, dnes už nikto nespochybňuje, že migračná kríza nie je iba humanitárnym, ale zároveň aj trestnoprávnym a národno-bezpečnostným problémom.

Zdá sa však, že slovenskú politickú reprezentáciu čaká v tomto ohľade zemetrasenie s predbežne neznámou magnitúdou a netušenými dôsledkami. Ako poznamenal novozvolený poslanec NR SR za SaS Martin Klus, prípadné stiahnutie žaloby vo veci utečeneckých kvót, o ktorom sa v rámci novej koalície diskutuje zatiaľ iba obozretne, by bolo potvrdením predvolebného zneužívania migračnej krízy na vyvolávanie paniky vo verejnosti.

Pripomenul tiež, že NR SR v júni 2015 vo svojom vyhlásení prakticky jednohlasne odmietla zavedenie povinných kvót ako nesystémového riešenia v súvislosti s presídľovaním alebo premiestňovaním migrantov. „SaS sa k tomu parlamentnému vyhláseniu stále hlási a s prekvapením sleduje, že nie všetci, ktorí zaň hlasovali, majú po voľbách na vec rovnaký názor,“ upozornil Klus.

Miera prijatia alebo odmietnutia spoločného riešenia, ktoré sa už teraz nehľadá na báze celoeurópskeho konsenzu (ak je v takejto citlivej a komplikovanej veci vôbec možný), ale jednostranného rozhodovania nemeckej kancelárky, sa môže ukázať ako rozbuška s ešte deštruktívnejším účinkom, než je napríklad hľadanie vzájomnej zhody na princípoch protikorupčného programu, reformy súdnej moci či efektívneho fungovania rezortov zdravotníctva a školstva.

Medzi autokraciou a monokraciou oscilujúce vládnutie Angely Merkelovej rozdeľuje krajiny Európskej únie aj ohľadom nekonečného predlžovania protiruských sankcií, ktoré poškodzuje a otravuje medzinárodné vzťahy, vnášajúc do nich konfrontačného ducha a trvalé napätie. Bolo by tou najnešťastnejšou voľbou, keby sa v mene akejsi samoúčelne vytvorenej koalície s nečitateľnou tvárou, diskutabilnou prítomnosťou a nanajvýš otáznou budúcnosťou Slovensko postavilo v medzinárodných záležitostiach na tú najnesprávnejšiu z možných strán.

Celý článek si můžete přečíst zde.

A k tématu ještě z jednoho zdroje:

 

Fico: Nelegálnym migrantom sa neoplatí cestovať z Turecka do Grécka

Brusel/Bratislava 18. marca 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

 

Návratová politika začne platiť od nedele 20. marca

Dohoda medzi Európskou úniou a Ankarou, ku ktorej sa dospelo po dvojdňovom rokovaní, vysiela podľa slovenského premiéra Roberta Fica jednoznačný signál nelegálnym migrantom, že sa im neoplatí cestovať z Turecka do Grécka. Vyhlásil to dnes po skončení summitu EÚ v Bruseli.

Na snímke predseda vlády Robert Fico (Smer-SD)
Na snímke predseda vlády Robert Fico (Smer-SD)

Návratová politika začne platiť od nedele 20. marca. Na jej základe všetci noví nelegálni migranti, ktorí sa po tomto dátume dostanú na grécke ostrovy z Turecka, tam prejdú registráciou. Pokiaľ nepožiadajú o azyl, prípadne ho nezískajú, sa vrátia späť do Turecka.

Za každého takto vráteného Sýrčana Európska únia prijme jedného Sýrčana z tureckých utečeneckých táborov. Toto presídľovanie je pre členské štáty únie dobrovoľné, maximálny strop je stanovený na 72.000 miest. Ak by sa prekročil, dohoda sa prehodnotí.

“Všetkých prípadných kritikov ubezpečujeme, že celý proces bude v súlade s európskym a medzinárodným právom,” zdôraznil Fico.

Celý článek si můžete přečíst také zde.

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře