Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA
    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

  • Trump a Bílé klobouky zvažují výstavbu věznice v Grónsku pro příslušníky Deep State
    Trump a Bílé klobouky zvažují výstavbu věznice v Grónsku pro příslušníky Deep State

    Trump a Bílé klobouky zvažují výstavbu věznice v Grónsku pro příslušníky Deep State

  • Červené klobouky loví hollywoodské pedofily v ohnivé kalifornské válečné zóně
    Červené klobouky loví hollywoodské pedofily v ohnivé kalifornské válečné zóně

    Červené klobouky loví hollywoodské pedofily v ohnivé kalifornské válečné zóně

  • Bílé klobouky zatkly ředitele FBI Christophera Wraye
    Bílé klobouky zatkly ředitele FBI Christophera Wraye

    Bílé klobouky zatkly ředitele FBI Christophera Wraye

  • „Mlha smrti“ v USA podněcuje vyšetřování Bílých klobouků
    „Mlha smrti“ v USA podněcuje vyšetřování Bílých klobouků

    „Mlha smrti“ v USA podněcuje vyšetřování Bílých klobouků

Související zprávy

  • Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis
    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

  • Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát
    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

  • Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?
    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

    Je Grónsko ústřední bojiště o budoucnost lidstva?

  • Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu
    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

    Facebook hlásí návrat ke svobodě projevu

Migranti jděte domů: Tento muž věří ve svůj plán, jak vyřešit uprchlickou krizi v EU

Remigrace je často spojována s masovou deportací, ale tento koncept je složitější, jak vysvětluje jeho zastánce Martin Sellner.

Remigrace, politika prosazující návrat migrantů do svých domovských zemí, získává v evropské politice na síle. Osobnosti jako Martin Sellner a strany AfD a FPÖ vedou kontroverzní debatu o obrácení migračních toků v zájmu zachování etnokulturní soudržnosti.

V listopadu 2024 přijala bavorská pobočka strany Alternativa pro Německo (AfD) „Rezoluci pro reemigraci“, v níž vyzývá k návratu migrantů, včetně těch, kteří jsou považováni za nedostatečně integrované, do zemí jejich původu. Tento krok vyvolal značnou kontroverzi a kritiku různých politických osobností a stran, které jej považují za diskriminační. Podobný postoj zastává i Herbert Kickl, předseda Svobodné strany Rakouska (FPÖ), který remigraci začlenil do platformy své strany jako prostředek k řešení imigrace a zachování národní identity, což debatu ještě více posílilo.

Martin Sellner je rakouský politický aktivista a ve své knize Remigrace: (2024) Sellner nastiňuje strategie pro remigraci kulturně, ekonomicky, politicky a nábožensky ne-asimilovatelných cizinců. Klade důraz na odlišení remigrace od nehumánních scénářů a navrhuje strukturovaný přístup.

V tomto rozhovoru se Sellnerem diskutujeme o jeho pohledu na remigraci, zkoumáme motivaci jeho návrhů, praktické aspekty realizace takové politiky a její možné společenské dopady.

Jaké konkrétní mechanismy nebo politiky navrhujete k realizaci remigrace tak, aby nedošlo ke společenské nestabilitě nebo mezinárodnímu odsouzení?

Remigrace je založena na dobrovolnosti a usiluje o vytvoření pobídek k emigraci. Aby se předešlo sociální nestabilitě, je tento proces prováděn postupně a ve fázích, přičemž se v závislosti na závažnosti každého případu používají ultimáta a oznámení. Mezinárodní kritika je řešena vytvořením širokých koalic napříč Evropou a sladěním se zeměmi, jako Anglie, Kanada a Spojené státy, které již svou migrační politiku přehodnocují.

Jak by remigrační politika řešila potenciální ekonomické dopady snížení počtu migrantů, zejména ve stárnoucích společnostech, které jsou závislé na pracovní síle migrantů?

Demografická krize se často používá k ospravedlnění nahrazování obyvatelstva a náhradní migrace na základě zavádějícího argumentu, že taková politika pomůže financovat důchody. Ve skutečnosti se ukázalo, že mimoevropská imigrace, zejména ze severní Afriky a arabských zemí, spíše zvyšuje potřebu kvalifikované pracovní síly, než aby ji zmírňovala, a zároveň značně zatěžuje systémy zdravotní péče a vzdělávání. Potvrdily to četné studie, které ukázaly, že tento typ migrace přináší více nákladů než přínosů. V pečovatelství existuje nedostatek pracovních sil a dlouhodobé řešení spočívá v podpoře domácích pracovních sil a rodinné politiky.

Existují historické nebo současné příklady stěhování obyvatelstva, které ovlivnily vaše úvahy? Jaké poučení z nich vyplývá?

Ano, existuje několik historických příkladů remigrace. Jedním z významných případů je výměna obyvatelstva mezi Řeckem a Tureckem, která částečně inspirovala tento koncept. Tento proces sice zahrnoval značné obtíže, ale úspěšně zabránil mnoha potenciálním občanským válkám. V rámci této výměny se řecká menšina v Turecku přestěhovala do Řecka a turecká menšina v Řecku do Turecka. Mezi další příklady patří zvrat demografických trendů na Fidži, kde se desítky tisíc Indů vrátily do země svého původu, a nedávná masová repatriace Afghánců z Pákistánu. Ve Spojených státech bylo v rámci operace Wetback během jediného roku vráceno do Mexika více než 1,1 milionu nelegálních přistěhovalců. Z těchto příkladů vyplývá, že migrace není jednosměrná. V minulosti po masových migracích často následovala zpětná migrace. Je nezbytné si tuto skutečnost uvědomit.

Jak hodláte změnit veřejné mínění tak, aby přijalo remigraci jako legitimní a nezbytnou politiku? Jaké kroky považujete za nezbytné, aby se koncepce remigrace stala společensky a politicky přijatelnou pro většinu?

Aby byla remigrace široce přijata, je nezbytné zdůraznit její hmatatelné přínosy, jako jsou bezpečnější ulice, dostupnější bydlení a nižší náklady na péči o děti a vzdělávání. Faktorů, které je třeba zvážit, je mnoho a celkově by odstranění nákladů spojených s neúspěšnou integrací – jako jsou sociální dávky migrantům, vysoké výdaje na věznění, nezletilé bez doprovodu a sledování islámských extremistů – státu výrazně prospělo. Pomohlo by to zejména pracujícímu obyvatelstvu, které by rovněž čelilo menšímu konkurenčnímu tlaku ze strany pracovní síly migrantů.

Nahrazování populace neřeší chudobu v domovských zemích migrantů ani nepomáhá naší klesající porodnosti. Ve skutečnosti se jedná o chybný přístup, který oba problémy zhoršuje. Mnoho Němců se rozhoduje nemít děti, protože příliv migrantů jim stále více ztěžuje dostupnost soukromých škol a školek.

Bavorská AfD oficiálně podpořila remigraci. Myslíte si, že tento příklad budou následovat i další regionální pobočky AfD nebo podobné strany v Německu?

Usnesení o remigraci, které přijala bavorská AfD, je odvážný a chvályhodný krok, zejména vzhledem k tomu, že koncept remigrace v programu spolkové AfD pro volby v roce 2025 chybí. Iniciativa bavorské AfD by měla sloužit jako vzor pro ostatní, neboť pravicové strany musí přijmout autentickou a výraznou remigrační politiku, aby si zachovaly svou jedinečnou identitu.

Usnesení bavorské AfD vyvolalo širokou kritiku a bylo označeno za „extrémně xenofobní.“ Jak na taková obvinění reagujete v kontextu svých vlastních remigračních koncepcí?

Toto usnesení není podle mého názoru v žádném případě xenofobní. Naopak, je diskriminační vůči původnímu obyvatelstvu, když stát odmítá regulovat migraci. Je přece nejpřirozenější věcí na světě, aby stát zastavil nebo zvrátil migraci, která ho poškozuje.

Do jaké míry se myšlenky AfD shodují s vašimi vlastními názory na remigraci? Existují oblasti, v nichž vnímáte nesrovnalosti nebo rozdíly?

Můj přístup k remigraci je širší a podrobnější než současný rámec AfD, neboť zahrnuje migrační systém založený na kvótách inspirovaný americkým imigračním zákonem z roku 1924 a také zřízení modelových měst v severní Africe, která by usnadnila strukturovaný návrat. Můj třífázový model remigrace navíc nabízí komplexnější plán, který strany jako FPÖ a AfD zatím plně nepřijaly. Usnesení bavorské AfD je však silným krokem správným směrem.

To, co lidé skutečně chtějí, je remigrace, protože pouze remigrací lze dosáhnout k těmto cílům: zabránit arabizaci Německa, afrikanizaci Rakouska a islamizaci Evropy.

Jak hodnotíte skutečnost, že Donald Trump do svého politického diskurzu začlenil termín „remigrace“? Považujete to za potvrzení svých myšlenek, nebo se obáváte možného zkreslení tohoto pojmu?

Je přirozené, že různí lidé si remigraci vykládají různě, stejně jako každý jiný významný politický koncept. Základní myšlenka však zůstává stejná: obrácení migračních toků za účelem ochrany národní identity a etnokulturní soudržnosti. Tento základ musí být jádrem veřejných diskusí.

Jak vnímáte, v kontextu remigračních strategií a reorganizace Evropy, roli Ruska?

To je složitá otázka. Migrace se často používá jako zbraň, jak vidno u Erdogana i Putina. Domnívám se však, že skutečnou vinu nesou samotní Evropané za to, že nechávají své hranice otevřené, čímž se takové strategie stávají účinnými. V rámci Ruska existuje vnitřní kritika migrační politiky, zejména pokud jde o demografické změny v jádrových ruských regionech. Vidím silnou souvislost mezi remigrací a posunem k multipolárnímu světu. Pokud Rusko skutečně podporuje tradicionalistický světonázor a zachování národů a kultur, jak často tvrdí, pak se jeho postoj více shoduje s politikou remigrace a obranou kulturních identit spíše než s liberálním přístupem, který upřednostňuje abstraktní humanitu a jednotlivce nade vše ostatní. Remigrace je v podstatě sebeobranným mechanismem na ochranu kulturní identity.

Pokud by byla remigrace plně realizována, jak by vypadal úspěšný výsledek za deset, dvacet nebo padesát let?

Remigrace je postupný proces, kterého nelze dosáhnout ze dne na den. Do deseti let by měla být azylová krize plně vyřešena tím, že se nelegální migranti, stejně jako uprchlíci, jejichž důvody útěku již neplatí nebo jim vypršela víza, vrátí do zemí svého původu. To platí zejména pro ty, kteří pocházejí z mimoevropských zemí. V ideálním případě by tyto návraty byly podpořeny rekonstrukčními projekty a reintegračními programy. V průběhu příštích dvaceti let by se širší problémy, jako je nadměrná imigrace a islamizace, mohly řešit prostřednictvím reforem zákonů o občanství. Víza a občanství by se udělovala pouze plně asimilovaným jedincům nebo v počtu, který společnost dokáže integrovat. Povolení k pobytu pro zločince, dlouhodobě nezaměstnané osoby nebo osoby, které představují ekonomickou, kulturní nebo kriminální zátěž, by nebyla obnovována, ale rušena.

V příštích padesáti letech by se pozornost měla přesunout na neasimilované občany, kteří byli naturalizováni bez integrace, a kteří si vytvořili na novém území paralelní společnosti. Politiky zaměřené na vůdčí kulturu, strukturální reformy a pobídky k dobrovolné reemigraci by mohly mnohé z nich povzbudit k návratu do svých domovských zemí, zatímco ostatní by se mohli asimilovat. Paralelní společnosti by se zmenšily, protože by do nich nemohli vstupovat noví členové, a zvýšila by se míra přirozené emigrace. Časem by se tyto skupiny již nerozšiřovaly a zmenšily by se na velikost, která by nepředstavovala pro společnost významnou hrozbu. Nakonec by se buď integrovaly do širší populace, nebo by zcela zanikly, což by zajistilo zachování naší etnokulturní identity.

Zdroj: rt.com

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
rozara
rozara
19.12.2024 12:22

Myslím, že by stačilo, aby dotyčná vláda ve státě zakázala veřejný projev cizího náboženství, které není v daném státě původní. Jestli ho někdo chce provozovat, tak jenom doma za zavřenými dveřmi, rozhodně ne na veřejnosti. Takové veřejné projevy postihovat. Jestliže k nám přišli cizí lidé, tak byli srozuměni s tím, že u nás jsou jiné zvyky než u nich a oni si nás zvolili dobrovolně. Nemohou počítat s tím, že jim budeme ustupovat. Jestliže se nám nepřizpůsobí, pak je to jejich problém, sami odejdou, když zjistí, že jim tady pšenka nepokvete.

St.
St.
Odpověď na  rozara
19.12.2024 20:01

V případě islámu by tohle nepomohlo. Protože islám není náboženství – je to politická ideologie, v jejímž základě leží dobyvačnost s cílem podrobení všech “nevěřících”. A na osobni rovině je to psycho-sociální patologie. Proč by se taky měli téhle ideologie vzdávat, když jim vsugerovává, že jen oni jsou něco jako nadlidi – a ostatní pro ně ani nejsou lidi?! To je velmi pohodlný životní program! A je natolik úspěšný ve vymývání mozků, že ho hájí dokonce i jejich týrané a zneužívané ženy! Jen vzácné výjimky dokážou překročit tento davový Stockholmský syndrom.

octomanik
18.12.2024 17:00

Českí poslanci v stredu schválili siedmu verziu zákona Lex Ukrajina, ktorá umožní ďalšie predlžovanie dočasnej ochrany ukrajinským utečencom a zavádza tiež špeciálny dlhodobý pobyt. Okrem toho sprísňuje Rusom možnosť získať české občianstvo a mal by vzniknúť nový trestný čin neoprávnenej činnosti pre cudziu moc. hs.sk/nazivo
PS: Pro koho vlastně pracuje česká vláda?

Eliska
Eliska
17.12.2024 21:14

Možná by nebyla od věci nějaká pobídka. Ještě jsem nebyla na světě a u nás se psalo Běž domů, Ivane, čeká tě Nataša. Co třeba Běž domů, Ali, čeká tě Šeherezáda? Nebo v delším např.: Moje milované ukrajinské děti, prosím, vraťte se domů, je vás tu zapotřebí. Je nutné obnovit celou zemi a ti, co tu zůstali, to sami nezvládnou. Čeká na vás i mezinárodní poslání Ukrajiny – na úrodné půdě pěstovat non-GMO osivo pro celé kontinenty. Pomozte prosím a vraťte se. Velice děkuji.

Neviditelna
Neviditelna
17.12.2024 11:37

Fascinuje me, jak opatrně se zde v textu našlauje. No samozřejmě, je to nášlapná mina, tak není co se divit. Všem je naprosto jasné, že je v Evropě nikdo nechce, protože žijí na úkor všech, zastrašují všechny a mají naprosto jinou mentalitu než Evropani. Klidně ať jsou všichni bohatí , včetně migrantů, to ale nezmění jejich myšlení ani trochu, takže ádios milánkové a pěkně se odporoučejte domů, Ideálním řešením by bylo. Každý bude bohatý, dostane všechno, ale jen ve SVÉ ZEM, odkud pochází a kde se narodil I!!!! To pak bude rychlý a hlavně dobrovolný přesun. Naschledanou…už to vidím a věřím tomu, že to nějak tak bude. Vizualizujte si to, bude to rychlejší přátelé !

mikulas gera
mikulas gera
Odpověď na  Neviditelna
17.12.2024 12:27

Úsmev …..

Biele klobúky ich už veľa „teleportovali“ ….

Už sa len „začisťujú ulice“ …..

Úsmev ….