12:27

[wp_ad_camp_1]

https://youtu.be/GA_PIAn4DgU

 

Obvinění USA vůči Sýrii ohledně použití chemické zbraně jsou založeny na oznámeních teroristů, a ne na informacích nezávislých zdrojů, oznámil RIA Novosti člen senátu státu Virginie Richard Black.
https://sptnkne.ws/eb6b
—–
Ukrajinský prezident Petr Porošenko schválil program spolupráce Ukrajiny s NATO na rok 2017, který obsahuje rozvoj politického dialogu a zvyšování všeobecné praktické spolupráce, informuje v sobotu tisková služba ukrajinského prezidenta. https://sptnkne.ws/ebAp
——
Protiletadlové raketové komplexy S-400 začaly dostávat do výzbroje rakety schopné ničit cíle v blízkém kosmickém prostoru, oznámil v éteru rozhlasové stanice Echo Moskvy velitel vojsk protivzdušné a protiraketové obrany a náměstek vrchního velitele VKS RF generálporučík Viktor Gumennyj.
https://sptnkne.ws/ebAr
——
USA jsou teď nejnepředvídatelnějším státem v oblasti zahraniční politiky, řekla oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„To, co se teď děje ve Spojených státech amerických, ještě více zdůrazňuje neutěšitelnou skutečnost — je to nejnepředvídatelnější stát. A jestli je něco předvídatelné ve Spojených státech, tak je to právě nepředvídatelnost v zahraniční politice“, řekla v odpovědi na otázky televizního kanálu Rusko 1 (Rossija 1). https://sptnkne.ws/ebAs
—–
Náměstek ministra zahraničí pro věci migrantů Sýrie Faisal Mekdad oznámil, že mezi USA a jejich komplici z řad bojovníků Islámského státu a Džabhat An-Nusry (obě skupiny jsou zakázané v RF) existuje tajná dohoda.
https://sptnkne.ws/eb6m

[wp_ad_camp_1]

Vyjádření členů KSČM k Sýrii –
A. Černý v Událostech, komentáře k chemickému útoku v Sýrii – 5. 4. 2017
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/cerny-v-udalostech-komentare-k-chemickemu-utoku-v-syrii-5-4-2017
….
Kateřina Konečná komentuje útoky v Sýri
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/katerina-konecna-komentuje-utoky-v-syri
—–
Reakce Vojtěcha Filipa na americké útoky v Sýrii
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/reakce-vojtecha-filipa-na-americke-utoky-v-syrii
—-
Společné stanovisko volených funkcionářů KSČM, poslanců KSČM v Evropském parlamentu a vedení PK KSČM v PS PČR ze dne 7. 4. 2017
7. 4. 2017
KSČM je vážně znepokojena informacemi o raketovém útoku americké armády na základnu syrských vojenských sil na území Sýrie.

Útok považuje za jednostranný akt vojenské agrese proti suverénnímu členskému státu OSN a porušení mezinárodního práva a který ohrožuje mír a bezpečnost v celém regionu.

Prohlubující se destabilizace celé oblasti a další eskalace násilí podkopává předtím dobré vyhlídky na mírové uspořádání v Sýrii a vytvoření protiteroristické koalice a ukončení lidského strádání.

Zkušenosti z Libye a Iráku ukazují, že tato cesta nikam nevede.

Vyzýváme Spojené státy americké k okamžitému zastavení vojenské agrese a zdrženlivosti, zřeknutí se všech dalších jednostranných akcí, návratu k slibnému jednání v Astaně a k hledání společného řešení pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Autor:
Mediální úsek ÚV KSČM
https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/spolecne-stanovisko-volenych-funkcionaru-kscm-poslancu-kscm-v-evropskem

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.