Protivzdušná obrana v budoucnu získá zbraně vytvořené na základě nových fyzikálních principů, řekl novinářům na fóru ARMI 2018 vedoucí vojenské protivzdušné obrany Ozbrojených sil RF generálporučík Alexandr Leonov.

„Vědecký vývoj zahrnuje vytváření komplexů, které jsou založeny na různých fyzických principech. To jsou i metody aktivní a pasivní lokace, samostatně naváděcí systém, systém laserového zaměřování. Probíhá vývoj zbraní založených na nových fyzikálních principech,“ uvedl.

Generál zmínil Smolenskou leteckou obrannou akademii, která představila sedm vědeckých prací v oblasti radiolokace a elektrodynamiky.

„To všechno umožňuje vytvářet modely nových zbraní, které budou ve vědě dále využívány a vytváří skvělé základy pro vývoj výcvikových nástrojů. Přijde čas a vše bude předvedeno,“ zdůraznil Leonov.
Podle něj už na konci devadesátých let byl ruský systém vojenské protivzdušné obrany svou kvalitou asi deset let před podobnými systémy západních modelů.„V takovém kompletním stavu v žádné zemi neexistuje linka pro prostředky protivzdušné obrany — dalekého a středního dosahu, krátké vzdálenosti a blízké akce. Tento systém umožňuje vytvoření na bitevním poli univerzálního vícestupňového systému protivzdušné obrany,“ uzavřel generál.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.