Ministerstvo obrany Venezuely považuje slova amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že venezuelští vojáci by měli souhlasit s nabídnutou amnestií ze strany opozičního lídra Juana Guaidóa, za vydírání, ve video výzvě zveřejněné na Twitteru to oznámil ministr obrany Vladimir Padrino López.

„Trump se snaží vydírat Ozbrojené síly Venezuely, když mluví o amnestii… Trump chce obsadit politickou moc ve Venezuele, ale k tomu se měl narodit na zemi Bolívara,“ oznámil ministr obrany na Twitteru.

[wp_ad_camp_2]

Trump v pondělí při vystoupení před imigranty z Venezuely vyslal venezuelským vojákům přísné varování a vyzval je, aby přijali nabídku samozvaného „prezidenta“ Juana Guaidóa o amnestii. Trump také oznámil, že se USA snaží zajistit mírové předání moci, ale jednají i o jiných variantách.

Venezuelská krize nabírá na síle. V zemi probíhá boj o moc mezi legitimním prezidentem Nicolasem Madurem a opozicí, která je vedená Juanem Guaidem. Gauidó se dříve prohlásil za prozatímního prezidenta země a jeho krok uznaly Spojené státy a některé další země. Guaidó nedávno oznámil, že vojákům i Madurovi nabízí amnestii.

zdroj: 9

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.