Policie chce obvinit exministra financí a pravděpodobného vítěze říjnových voleb Andreje Babiše a jeho spolepracovníka Jaroslava Faltýnka. Orgán řízený ČSSD už požádal Poslaneckou sněmovnu o jejich vydání.

[wp_ad_camp_1]

„Je smutné, když o podobě české politiky rozhodují ze zákulisí tajné služby a policajti v roli politických aktivistů,“ říká v rozhovoru pro Sputnik politický a mediální analytik Štěpán Kotrba.

Sputnik: Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho blízkého spolupracovníka Jaroslava Faltýnka. Údajně kvůli kauze Čapího hnízda. Co na to říkáte?

Kotrba: Že žádost, kterou Češi poslali na bruselský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) nebude vyřízena včas, aby mohli tuto deset let starou dotaci použít Babišovi političtí protivníci jako „korupční“ argument při volbách. OLAF očekává, že své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo uzavře do konce roku, uvedl totiž v květnu šéf úřadu Giovanni Kessler. A pak už jen významně mlčel.

[wp_ad_camp_1]

Takže na tuto kampaň musela nastoupit česká policie, která je daleko „pružnější“, takže zpoždění evropských vyšetřovatelů určitě dožene. Je to ta samá policie, která prověřovala Jourovou, která mlčela k diletantské zprávě plukovníka Kubiceho. Je smutné, když o podobě české politiky rozhodují ze zákulisí tajné služby a policajti v roli politických aktivistů.

O žádosti má být rozhodnuto zanedlouho před volbami. Je to náhoda?

Je to smutná náhoda posledních několika voleb. Nebo to chcete říct ještě jinak? Ale to by bylo žalovatelné, neboť na mě by bylo některá prozatím nedoložitelná tvrzení dokázat „nadevší pochybnost“. Ale já nejsem kontrarozvědka ani poslanec, který má výrokovou imunitu.

Může tato kauza naopak Andreji Babišovi v předvolebním boji pomoct?

Pokud nejsou voliči hloupí, tak jim dojde, že takto slušná policie nepracuje. Doteď čekala na OLAF. Ten se dodnes neozval. Není vám to podezřelé?

[wp_ad_camp_1]

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.