Britským politikům už zjevně, ryze česky řečeno, „šplouchá na maják.“ Po všech těch obviněních Ruska z kyber-útoků, se najednou zrovna mlžný Albion nechal slyšet, že celé Moskvě vypne proud, tedy takzvaný blackout. Důvod? 

Prý je to pro případ, že by Rusko napadlo jakési estonské ostrovy, nebo vtrhlo do Libye, či nedej Bože napadlo partyzánskými jednotkami super nové britské letadlové lodě. Podívejme se na to podrobněji a s optimizmem.

Takže hezky po pořádku. Estonské ostrovy? K těm „nejvýznamnějším“ jich patří 20. Z nich jsou pouhé čtyři svou rozlohou přes 100 km2, dalších šest ostrovů nemá ani 20 km2 a deset jich nedosáhne ani na 3 km2. Ostatní jsou asi jen na velmi podrobné, nejspíš vojenské, mapě. Důvod, proč by mělo Rusko stát o tyto estonské ostrovy je naprosto neuchopitelný. Jedině, kdyby snad šlo o novou verzi golfu, kdy na každém z ostrovů by byla umístěn jedna jamka. Anebo, že by snad Anglie svým vyhrožováním „provalil“ plánovanou operaci, kdy chce NATO využít tyto ostrovy k útoku na Rusko? Z vojensko-strategického hlediska je to ovšem i slepicím pro smích. Ruské zbraně mají dnes takový dosah a potenciál, že nějaké ostrovy jsou pro něj naprosto bezpředmětné, neboť eventuální útok z nich všech dokáže zlikvidovat jedním výstřelem ze dvou systémů Takže tudy cesta nejspíš nepovede.

 

Dále tu máme Libyi. Tak anglo-americké státní komando nechá zavraždit Muhammara Kaddáfího a teď bude vyhrožovat Evropě svými „sirotky?“ Takže Libyi má ovládnout Rusko, a to kvůli ropě, i když všici víme, že to má své vlastní ropy dostatek a ten, kdo vraždí kvůli ropě a nerostnému bohatství všude po světě, je právě Amerika a její ideolog – mlžící Anglie? A kdo tedy poslal do Evropy to agresivní multikomando, když ne ta mordýřská anglosaská koalice? Ostatně, ani o ty migranty, ani o Evropany jim samozřejmě jako obvykle nejde. Jde jen a pouze o ropu, a samozřejmě o moc s ní spojenou.

Největší perlou, kterou ovšem mohl vypustit mlžící Albion, je útok ruských partyzánů na nejnovější britské letadlové lodě. A proč partyzánů? Jak uvádí The Sundays Times, prý může Rusko využít „neregulérní jednotky“ k útoku na tyto lodní skvosty. I s minimální představivostí lze opravdu jen „umřít“ smíchy při představě „partyzánů“ jak atakují letadlovou loď.

A pokud jde o samotný blackout je situace ještě půvabnější. Jedny z vrásek na čele má Vladimír Putin z příliš pomalého zlepšování demografické situace. Jak známo, častým doprovodným jevem blackoutu je zvýšená porodnost. Že on ten kluk by i z toho vytěžil svůj díl pozitiva pro Rusko? Ostatně, v Krymu, poté co Kyjev zařídil pro ruský poloostrov blackout, s tím už mají velmi pozitivní zkušenosti.

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.