Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra
    Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra

    Rekordní přechody nelegálních migrantů zvyšují tlak na potápějícího se britského premiéra

  • Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky
    Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky

    Bílé klobouky naznačují, že loď Dali byla v době srážky bez posádky

  • Zprávy dne 27.3.2024
    Zprávy dne 27.3.2024

    Zprávy dne 27.3.2024

  • Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující
    Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující

    Narušení zasedání RB OSN o Jugoslávii ze strany Francie je pobuřující

Související zprávy

Moc ve státě má přejít na neziskovky.

…..všechno bylo naplánováno desteiletí dopředu. Bylo zbytečné lidem vykládat o pasti, která byla na nás nastražena. Stejně tomu nikdo nevěřil. Dnes už je možná minutu po dvanácté. Přečtěte si pozorně text a popřemýšlejte co se bude odehrávat….

07:54

Moc ve státě má přejít na neziskovky

Jestli si, přátelé, myslíte, že se jedná o žert, tak jste na velkém omylu. Podstatou Agendy 21 – tedy dokumentu OSN – je, aby výkonná i legislativní moc ve státě přešla do rukou nevládních organizací. Státy mají povinnost toto předání své vlastní moci navíc ještě i financovat.

[wp_ad_camp_1]

Vláda ČR přijala Agendu 21 již v roce 1997 na zasedání VS OSN. Jedná se o mezinárodní dokument, podle něhož má JAKÁKOLIV VLÁDA ČR povinnost, vyplývající z 27. Kapitoly POSILOVÁNÍ ÚLOHY NEVLÁDNÍCH ORGANIZACÍ, vytvářet a posilovat legislativní opatření, jež by nevládním organizacím zaručila JEJICH PRÁVO “chránit prostřednictvím právních kroků zájmy veřejnosti”.

Projděme si některé body Kapitoly 27 konkrétněji a vytáhněme z nich to významné: zdroj

27.1. Nevládní organizace hrají důležitou roli při formování a implementaci participační demokracie….

27.3. Nevládní organizace, včetně neziskových organizací, disponují odbornými předpoklady a potenciálem…… Komunita nevládních organizací nabízí celosvětovou síť, kterou je třeba využít, zmocnit a posílit pro podporu úsilí o dosažení společných cílů.

27.5. Společnost, vlády a mezinárodní orgány by měly vytvořit mechanizmy umožňující nevládním organizacím realizovat jejich úlohu partnerů.

27.10. Vlády by měly přijmout opatření pro vytvoření dialogu s nevládními organizacemi a jejich samostatně organizovanými sítěmi a umožnit tak efektivně řídit vstupy nevládních organizací do procesu tvorby vládní politiky. Vlády by měly přijmout opatření pro přezkoumání vládních vzdělávacích systémů a identifikovat možnosti pro začlenění a rozšíření úrovně zapojení nevládních organizací v oblasti formálního i neformálního vzdělávání…

27.11. Nevládní organizace budou potřebovat další finanční prostředky na podporu vytváření nebo zdokonalování svých systémů…. Tyto náklady budou významné….
Nenechme se mýlit tím, že Agenda 21 je prezentována na stránkách Ministerstva životního prostředí. Celý dokument je strukturován do čtyř základních částí: Sociální a ekonomické rozměry, Uchování a šetrné využívání zdrojů a hospodaření s nimi ve prospěch rozvoje, Posilování úlohy důležitých skupin (kterých je devět a mezi něž samozřejmě patří nevládní organizace) a Prostředky implementace (financování projektů a právní mechanismy).

To vše znamená, že nikým nevolené a ze zahraničí štědře financované nevládní organizace – zcela systematicky a podle pokynů OSN – přebírají krok za krokem vládní moc a my všichni to ještě platíme!

http://www.novarepublika.cz/2016/02/moc-ve-state-ma-prejit-na-neziskovky-to.html
 agenda 21
1. Vo vzťahu k občianskej spoločnosti bude ministerstvo naďalej aktívne spolupracovať s neziskovými organizáciami, expertnými skupinami a záujmovými združeniami v snahe získavať ich pre podporu aktivít rezortu obrany, rozvoj porozumenia občanov problematike bezpečnosti a obrany, posilňovanie vlastenectva a hrdosti na ozbrojené sily Slovenskej republiky a rozvíjanie vojenských tradícií a historického odkazu boja za slobodu a demokraciu.
2. Ministerstvo bude ďalej aktívne spolupracovať s občianskymi združeniami s profesijným vzťahom k ozbrojeným silám Slovenskej republiky, ktorých hlavným cieľom je podporovať rozvoj vojenských tradícií, občianskeho povedomia a vlastenectva, ale aj napĺňať ciele regrutácie vojenského personálu, rozvoj líderstva a fyzickej pripravenosti.
3. Ministerstvo bude ďalej komunikovať a spolupracovať s domácou bezpečnostnou a obrannou komunitou, vrátane výskumných inštitúcií (“think tankov”) vedeckých a Page 5 odborných spoločností a ďalších mimovládnych organizácií, ale aj jednotlivcov, ktorí svojou činnosťou napomáhajú získavať podporu verejnej mienky. Cieľom týchto aktivít bude podporiť tvorbu a realizáciu politiky na rezortnej a národnej úrovni a v spolupráci s odbornou komunitou podporovať širší spoločenský a politický dialóg s cieľom dosahovania celospoločenského konsenzu v zásadných a dlhodobých otázkach zaručovania
obrany Slovenskej republiky a jej spojencov.
4. Ministerstvo bude viesť dialóg s organizáciami pracujúcimi v oblasti transparentnosti, hospodárnosti a boja proti korupcii s cieľom informovať verejnosť o verejných súťažiach a opatreniach prijatých na dosiahnutie týchto cieľov.
5. Ministerstvo bude spolupracovať s mimovládnymi neziskovými organizáciami v rámci osobitného mechanizmu aj v rámci Rady vlády Slovenskej republiky pre mimovládne neziskové organizácie, ktorá pôsobí od 1. augusta 2012 ako poradný orgán vlády Slovenskej republiky.
6. Pri plnení svojich úloh vo vzťahu k občanom bude ministerstvo systematicky hľadať ďalších vhodných partnerov spomedzi organizácií občianskej spoločnosti, v závislosti od cieľových skupín v spoločnosti. Toto sa, okrem iného, môže dotýkať oblastí regrutácie profesionálnych vojakov, napĺňania pozícií v systéme dobrovoľnej vojenskej služby, vzdelávania a výchovy, rozvoja športu a fyzickej zdatnosti, strategickej komunikácie a ďalších línií úsilia.
7. Ministerstvo bude v rámci vlastných možností a v spolupráci s mimorezortnými partnermi hľadať spôsoby angažovania sa mladej generácie, osobitne v oblasti vzdelávania s jeho priamym previazaním s praxou. Praktickými aktivitami bude prispievať k naplneniu mandátu Programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky a podporovať rast úrovne a kvality vzdelávania občanov s dôrazom na mladú generáciu, na rozvoj a využívanie vedomostného a tvorivého potenciálu so zvýšením požiadaviek na adaptabilitu a odbornú zdatnosť ľudí. Uvedomuje si, že konkurencieschopnosť Slovenskej republiky je závislá od konkurencieschopných ľudí, ktorí sú vzdelaní, zruční, tvoriví a adaptabilní.
8. V oblasti ľudských zdrojov ministerstvo predpokladá spoluprácu s občianskymi združeniami s profesijným vzťahom k ozbrojeným silám Slovenskej republiky pri tvorbe a realizácii nasledujúcich strategických a koncepčných dokumentov:
koncepcia vysielania jednotiek do operácií medzinárodného krízového manažmentu, koncepcia starostlivosti o rodiny profesionálnych vojakov vyslaných na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky, analýza existujúceho systému starostlivosti o vojnových veteránov; následne do roku 2015 bude spracovaná a predložená na schválenie nová koncepcia starostlivosti o vojnových veteránov,
koncepcie v sociálnej a personálnej oblasti a v oblasti kvality života profesionálnych vojakov, koncepcia psychologických služieb v rezorte obrany.
10. Ministerstvo v oblasti hodnotenia výsledkov rezortu obrany, plnenia jeho záväzkov vyplývajúcich z medzinárodných dohôd a národných programov je otvorené spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami a prístupné podnetom z ich strany. Ministerstvo v rámci transparentného prezentovania dosahovaných výsledkov bude prostredníctvom verejných odpočtov otvorene a vecne informovať verejnosť o problémoch, objasňovať ich dosah na rozsah a kvalitu plnenia úloh obrany štátu a zároveň bude informovať aj o návrhoch ich riešenia, vrátane krytia zdrojových potrieb.
11. V kontexte rozvoja komplexného, civilno-vojenského prístupu ku krízovému manažmentu ministerstvo podporí aktivity mimovládnych neziskových organizácií v priestoroch nasadenia ozbrojených síl Slovenskej republiky, napĺňajúce mandát medzinárodných organizácií a koalícií, ktorý Slovenská republika podporuje.
12. Významnou oblasťou spolupráce s mimovládnymi neziskovými organizáciami je organizácia slávnostných zhromaždení a pietnych aktov. Ministerstvo bude trvalo podporovať podujatia pre vojnových veteránov.
13. Ministerstvo bude pokračovať v podpore rozvoja kultúrno-spoločenských aktivít v posádkových kluboch, konkrétne vytváraním podmienok pre rozvoj v záujmových krúžkoch, záujmových kluboch a záujmových združeniach v rezorte obrany aj z civilného prostredia, formou vzájomne výhodného využitia priestorov posádkových klubov a organizovaním a propagovaním otvorených celorezortných súťažných prehliadok
(Fotoatak, Videoatak a pod.).
14. V oblasti komunikácie sa pripravuje spracovanie komunikačnej stratégie ministerstva, ktorej cieľom je posilniť pripravenosť rezortu obrany aplikovať princípy strategickej komunikácie. Komunikačná stratégia bude bližšie definovať spôsoby a formy komunikácie, ktoré rezort obrany využije pri informovaní jednotlivých cieľových skupín, vrátane inštitúcií občianskej spoločnosti.
15. Ministerstvo je pripravené priebežne viesť dialóg na úrovni hlavných predstaviteľov rezortu obrany o aktuálnom dianí prostredníctvom formálnych aj neformálnych stretnutí, a to na základe osvedčených foriem komunikácie, napríklad tlačových konferencií alebo pracovných raňajok, až po inovatívne spôsoby komunikácie s využitím internetu.
16. Organizačné zložky ministerstva a jeho podriadené organizácie, ako aj organizačné zložky ozbrojených síl Slovenskej republiky sú naďalej pripravené viesť otvorený a transparentný dialóg a udržiavať intenzívny kontakt s civilným sektorom vrátane lokálnych občianskych združení rôzneho zamerania pri riešení praktických otázok spojených s dislokáciou útvarov a obranou štátu vo všeobecnosti.
17. Ministerstvo má záujem o spoluprácu s mimovládnymi neziskovými organizáciami pri príprave mediálnych a informačných kampaní zameraných na podporu pozitívneho vnímania rezortu obrany, členstva Slovenskej republiky v medzinárodných štruktúrach, osobitne z pohľadu zahraničných operácií a misií a tiež podpory vlastenectva.
Page 7
18. V tejto súvislosti bude ministerstvo v rámci svojich možností podporovať popri odborných podujatiach aj výstavy, prezentácie, kampane a verejné besedy zamerané na prezentáciu činnosti ozbrojených zložiek, prípravu audiovizuálnych záznamov a publikácií zameraných na prezentáciu činnosti ozbrojených síl Slovenskej republiky a vojnových veteránov.
19. Ministerstvo prevezme záštitu nad vybranými akciami. Možnosti konkrétnej spolupráce bude ministerstvo posudzovať pri každom projekte individuálne, v závislosti od aktuálnych možností.
20. Ministerstvo uvíta diskusiu o možnosti sformovania platformy občianskych združení okolo spoločného zamerania, čo môže umožniť systematickejšiu komunikáciu s mimovládnou sférou, koordináciu záujmov a aktivít a celkové zefektívnenie spolupráce.
21. Pri konkrétnych projektoch realizovaných v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami ministerstvo zabezpečí súčinnosť všetkých relevantných zložiek rezortu obrany podľa dvojstrannej dohody na konkrétnom projekte, ako aj pri zohľadnení vlastných kapacitných a finančných možností pri dodržaní všeobecne záväzných právnych predpisov.
22. Akademické a výskumné zložky rezortu obrany budú naďalej spolupracovať s partnerským sektorom pri realizácii študijných programov a výskumnej činnosti. Ministerstvo bude pokračovať v rôznych formách spolupráce s akademickou sférou, vrátane poskytovania možnosti stáží pre študentov vysokých škôl a členov mimovládnych neziskových organizácií, prednášok v rámci výučby alebo odborných podujatí, organizácie konferencií, konzultácií diplomových a výskumných prác.
23. Ministerstvo v oblasti zvyšovania kvalifikácie vojenského personálu a zamestnancov zintenzívni spoluprácu s odbornými a záujmovými združeniami a organizáciami, a to najmä v odboroch, ktoré nie sú pokryté vlastnými vzdelávacími kapacitami.
24. Ministerstvo bude angažovať mimovládnu komunitu pri organizovaní konferencií, seminárov a workshopov k vybraným témam bezpečnostnej a obrannej politiky so zreteľom na posilnenie regionálnej spolupráce.
25. Ministerstvo bude aj naďalej podporovať mimovládne neziskové organizácie
pri organizovaní nimi iniciovaných odborných podujatí z oblasti bezpečnostnej a obrannej politiky. Okrem iného zabezpečí účasť predstaviteľov rezortu obrany na podujatiach, ktoré sa vecne týkajú bezpečnosti a obrany, ozbrojených síl Slovenskej republiky a medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky v oblasti obrany, s cieľom prispieť k verejnej diskusii v oblasti obrany prostredníctvom prezentovania objektívnych a odborných stanovísk.
26. Vzhľadom na medzinárodný charakter alebo spoluprácu viacerých mimovládnych neziskových organizácií s odborníkmi zo zahraničia ministerstvo očakáva, že vzájomná spolupráca bude pozitívna aj pre prezentáciu činnosti ozbrojených síl Slovenskej republiky v zahraničí a obohatenie odborného diskurzu o pohľady zo zahraničia.
27. Ministerstvo sa bude ďalej podieľať na odovzdávaní skúseností z reformy ozbrojených síl Slovenskej republiky a bezpečnostného sektora voči tretím krajinám, a to aj formou účasti na relevantných projektoch mimovládnych neziskových organizácií, ktoré ministerstvo vníma ako integrálnu súčasť národného úsilia o demokratizáciu a transformáciu krajín v prioritných
regiónoch zahraničnej politiky Slovenskej republiky. Page 8
28. Ministerstvo sa podľa možnosti zapojí do budovania expertízy mimovládnych aktérov v oblasti obrany a bezpečnosti v snahe o prehĺbenie porozumenia a podpory verejnosti pre potreby zaručovania obrany Slovenskej republiky, osobitne záväzkov a ambícií vyplývajúcich z členstva v NATO a Európskej únii.
29. Ministerstvo má záujem o expertízu civilného sektora, vrátane mimovládnych neziskových organizácií, profesijných združení, komôr a firiem, pri skvalitňovaní procesov riadenia rezortu obrany, napríklad v oblastiach administratívy, personalistiky a ľudských zdrojov, manažmentu finančných a materiálnych zdrojov, právnych služieb a logistickej podpory.
30. Ministerstvo uvíta diskusiu o možnosti sformovania platforiem občianskych združení na báze spoločného zamerania, čo môže umožniť systematickú komunikáciu s mimovládnou sférou, koordináciu záujmov a aktivít a celkové zefektívnenie spolupráce.
31. V nasledujúcich rokoch ministerstvo vynaloží úsilie, aby výška finančných
prostriedkov určená na dotácie zodpovedala, podobne ako tomu bolo v minulosti, potrebám rezortu v tejto oblasti. Suma na dotácie bude však vždy závislá od limitov stanovených štátnym rozpočtom.
32. Ministerstvo podporí dlhodobejšie plánovanie aktivít realizovaných v spolupráci s mimovládnymi neziskovými organizáciami v záujme racionálneho využitia zdrojov oboch strán. V tomto kontexte aspoň raz za polrok zvolá rokovanie, ktorého cieľom bude vzájomne sa informovať o pripravovaných aktivitách.
33. Ministerstvo uvíta priebežné informácie z odborných aktivít organizovaných mimovládnymi neziskovými organizáciami.
V Bratislave . marca 2013
[wp_ad_camp_2]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál