…..ale ale, copak se nám to děje na hranici s Ruskem. Že by lidé prozřeli a přestali být podplatitelnými podpindosníky USA????

08:54

[wp_ad_camp_1]

Moldavský prezident zrušil vojenské cvičenia s USA a aktívne bráni svoju krajinu pred USA a NATO

Kišiňov 1. marca 2017

Novozvolený moldavský prezident Igor Dodon v týchto dňoch písomne požiadal veľvyslancov USA a Rumunska, aby sa nemiešali do vnútorných záležitostí jeho krajiny a do činnosti hlavy štátu. Dodon tak urobil po tom, čo sa obaja veľvyslanci naňho obrátili listom, v ktorom ho kritizovali za to, že zablokoval vojenské cvičenia Platinum Eagle 2017 prebiehajúce v Rumunsku, ktorých sa okrem iných obe krajiny účastnia.

Na snímke moldavský prezident Igor Dodon

Veľvyslanci v liste obvinili Dodona z nepriateľského jednania a varovali ho, že kvôli jeho rozhodnutiu nebude moldavská armáda dostatočne vycvičená. Prezident ale obom veľvyslancom odkázal: “Moldavská republika je nezávislý a zvrchovaný štát a úrad prezidenta sa nehodlá zaoberať žiadnymi komentármi svojej činnosti ani hodnotením svojich rozhodnutí prichádzajúcich spoza hraníc. Žiadam vás, aby ste neškolili prezidenta tejto krajiny z toho, čo má robiť, najmä z pohľadu jeho ústavných právomocí, ale

aj ďalších oblastí výkonu jeho funkcie. Nedomnievam sa, že v krajinách, ktoré zastupujete, môže ten či onen veľvyslanec komentovať konanie prezidenta, a to hlavne v otázke dislokácie ozbrojených síl. Rád by som videl reakciu Bieleho domu alebo Paláca Cotroceni na podobné komentáre vyslovené napr. veľvyslancom Moldavskej republiky vo Washingtone alebo v Bukurešti.”

Moldavský prezident tak realizuje to, čo pred voľbami sľúbil, mení kurz krajiny, nechce si proti sebe poštvať Rusko a rozhoduje sa tak, ako je to pre jeho krajinu a národ najlepšie nehľadiac na požiadavky kladené na jeho krajinu z USA a Západu.

Martin Bago

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.