Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Moskva nebyla pozvána na mírové rozhovory pořádané Saúdskou Arábií, na nichž se sešlo přibližně 40 zemí
Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v neděli agentuře TASS řekl, že Moskva plánuje uspořádat konzultace s ostatními členy skupiny BRICS v návaznosti na mírové rozhovory o Ukrajině, které o víkendu hostila Saúdská Arábie. S výjimkou Ruska byly k účasti na této akci pozvány všechny země BRICS – Čína, Indie, Brazílie a Jihoafrická republika.
„Pokud jde o partnery BRICS, kteří byli pozváni a jeli tam… existuje dohoda, že společně povedeme dialog a vyměníme si příslušné názory v návaznosti na události v Džiddě,“ uvedl Rjabkov s odkazem na víkendové jednání v saúdském přístavním městě.
Diplomat rovněž uvedl, že ačkoli bylo Rusko vynecháno, rozhovory přesto měly určitý smysl a účast členů BRICS mohla být přínosná z hlediska seznámení západních podporovatelů Kyjeva s určitým „zdravým rozumem“.
„Ještě musíme pochopit, co přesně se v Džiddě stalo,“ uvedl náměstek FM a dodal, že by bylo vhodné, kdyby se na setkání pochopila „skutečná rovnováha [sil] a vyrovnání [sil]“. Rusko tyto otázky se svými partnery z BRICS projednalo.
Dvoudenní rozhovory se konaly 5. a 6. srpna v Džiddě v Saúdské Arábii. Jednání se zúčastnilo celkem 42 zemí, včetně USA, Spojeného království a zemí EU, které v konfliktu otevřeně podporují Ukrajinu, dále Čína, Indie, Brazílie, Turecko, Indonésie a Jihoafrická republika, která zaujala vyváženější přístup k probíhajícímu střetu mezi Moskvou a Kyjevem.
Podle různých zpráv médií se účastníci údajně shodli na tom, že jakékoli řešení konfliktu by mělo být založeno na „respektování územní celistvosti a svrchovanosti Ukrajiny“ a na nadřazenosti Charty OSN. Rijád rovněž plánuje navrhnout vytvoření pracovních skupin pro konkrétní otázky, včetně globálních dopadů války, jaderné bezpečnosti nebo potravinové bezpečnosti.
Jedná se již o druhé zasedání po podobné akci v Kodani, které se Rusko rovněž nezúčastnilo. Na rozdíl od Kodaně však Kyjev již neprosazoval svůj tzv. Seznam míru zelenského, kde požadoval, aby se Rusko stáhlo ze všech částí Ukrajiny v rámci svých hranic z roku 1991, uvedl deník Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na své zdroje. Moskva již dříve odmítla plán předložený Zelenským jako nereálný.
Vysoce postavený evropský úředník řekl WSJ, že na víkendových jednáních v Džiddě ukrajinská delegace netrvala na tom, aby ostatní země její plán přijaly. Nijak netlačila na bod o stažení ruských vojsk a dodal, že ostatní národy tuto otázku nenačali.
Během schůzky Čína opět představila svůj 12-ti bodový mírový plán, který poprvé představil prezident Si Ťin-pching v únoru, uvedl WSJ. Proti tomuto návrhu se postavili západní diplomaté, kteří tvrdili, že by tím konflikt pouze „zmrazil“, uvedl deník.
Již v únoru američtí představitelé čínský návrh odmítli s tím, že by z něj mělo prospěch pouze Rusko. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že Čína není v této otázce příliš „důvěryhodná“, protože odmítla Rusko za útok na Ukrajinu odsoudit.
Před summitem pořádaným Saúdskou Arábií Moskva tuto událost kritizovala s tím, že západní podporovatelé Kyjeva se pouze snaží Zelenského vzorec ostatním národům „vnutit“, a to vše při odvracení zraku před těžkým osudem etnických menšin na Ukrajině pod kyjevskou nadvládou.
Vedoucí brazilské delegace na summitu pořádaném Saúdskou Arábií před setkáním rovněž uvedl, že jakákoli skutečná jednání o míru na Ukrajině by měla rozhodně zahrnovat také Rusko.
Zdroj: RT.com
CO JE TO ZA ROZPRAVY? O NÁS BEZ NÁS. DĚKUJI, NECHCI.
zajímavý přehled, slovenské ministerstvo zdravotnictví se snaží vyvléct z COVID nařízení
Ministerstvo sa najprv správne krylo Úradom verejného zdravotníctva SR, ktoré uviedlo, že na predmetnom úseku nevydalo žiadne vyhlášky. T.j. označilo oblasť za neregulovanú. Tu si treba uvedomiť, že analogicky musí byť situácia posudzovaná rovnako aj v školstve za pôsobenia ministra B. Gröhlinga, nominanta SaS, kde bola situácia pri podmieňovaní vstupu do školských zariadení s negatívnym testami právne a fakticky úplne identická. Zodpovednosť teraz ponesú zriaďovatelia a riaditelia škôl. Civilne a v určitých prípadoch aj trestnoprávne. Ako si ukážeme aj v ďalšom obrázku, aj tu šlo o oblasti, ktoré obe ministerstvá regulovali iba s odporúčacím charakterom s ponechaním úplnej zodpovednosti na poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, lekároch a riaditeľoch škôl.
https://vitazstvosvetla.org/spravy-08-08-2023/
Podle mého to byla akce, která celkově nic neřeší a sloužila k tomu, jen aby si lidé mysleli, že třeba NATO má zájem o mírové řešení. O způsobu ukončení válečného stavu je už rozhodnuto jinde.
Domnívám se, že to byla akce jednoznačně zorganizovaná USA za přispění EU. Jak se říká kolektivní západ jednoznačně vidí, že akce Ukrajina selhává na celé čáře. Válka měla vojensky i ekonomicky oslabit Rusko, ale ve skutečnosti konflikt i sankce Rusko jen ekonomicky i vojensky posilují. Po tomto procitnutí západ, ale i Čína usilují o co nejrychlejší ukončení konfliktu a tím i zastavení posilování vlivu RUSKA.