Vítejte v Absurdistánu, přátelé…Kdyby se mě máma ptala, když jsem byla miminko, jestli chci vyměnit plenku, tak bych asi celé dětství strávila ve s..čkách.

raja


Spisovateľka a expertka na sexuálnu orientáciu Deanne Carsonová vyvolala rozruch a posmech po tom, ako v televíznom rozhovore uviedla, že deti by mali “dať súhlas” ich rodičom s výmenou plienok. Zaznelo to v rozhovore pre spravodajský kanál ABC News Austrália. Na absurdné slová expertky upozornili viaceré portály, medzi nimi aj Breitbart.

[wp_ad_camp_2]

Redaktorka sa následne opýtala Carsonovej, o akej vekovej kategórii detí hovorí. Odborníčka na sexuálnu orientáciu odpovedala: “Pracujeme s deťmi od troch rokov a s rodičmi už od momentu narodenia dieťaťa”.

“Od narodenia?” Reagovala v zápätí redaktorka. “Áno, hovoríme s nimi, ako vytvoriť a používať kultúru súhlasu. Vyzerá to asi takto, rodič sa dieťaťa opýta: “Teraz vymeníme plienku, je to v poriadku?”

“Samozrejme, dieťa nebude odpovedať verbálne: “Áno, mama, to je úžasné, rád by som vymenil plienku “. Ale je potrebné počkať na reč tela alebo na očný kontakt. Dieťa musí vedieť, že jeho odpoveď má váhu”.

Carsonová pravdepodobne podcenila možnú odozvu na internete. Mnohí sa po odvysielaní príspevku začali vysmievať a spochybňovať jej “odbornosť”.

Autorka a aktivista, ktorá si podľa vlastných slov uvedomila, že “existuje napríklad naliehavá a rastúca potreba diskutovať o tom, ako sa deti a dospievajúci stotožňujú s digitálnym sexuálnym obsahom”, pravdepodobne tiež chcela hovoriť o rolách pohlaví “mamy alebo otca” pri výmene plienok.

[wp_ad_camp_2]

Sama ale v televíznej relácii nedokázala vysvetliť, čo by sa malo alebo nemalo stať, ak dieťa odmietne “súhlas” s výmenou plienky.

Zdroj: 1

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.