Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

Muž, ktorý chcel zabrániť masakru v Mníchove, čelí trestnému stíhaniu za napadnutie útočníka

…..konečně Vám začali říkat pravdu a vy se zlobíte. Vždy tomu tak bylo vždy, ale dokonale Vás obelhávali a vy jste tomu věřili. Jo ke konci časů musejí lidem říci pravdu. Ze slušných lidí dělají zločince a ze zločinců slušné lidi chráněné zákonem…..

05:55

Muž, ktorý chcel zabrániť masakru v Mníchove, čelí trestnému stíhaniu za napadnutie útočníka

 Mníchov 8. augusta 2016

 

57-ročnému Thomasovi Salbeymu, ktorý 22. júla počas krvavej masakry nadával útočníkovi a hodil po ňom fľašu od piva, hrozí trestné stíhanie za urážku a napadnutie teroristu

 

Na snímke žena smúti na mieste plnom kvetov a sviečok, kde v piatok zastrelil 18-ročný iránsky imigrant s nemeckým a iránskym občianstvom 10 ľudí vrátane seba v mníchovskom McDonalde a nákupnom centre v nedeľu 24. júla 2016.
Na snímke žena smúti na mieste plnom kvetov a sviečok, kde vyčíňal 18-ročný iránsky imigrant s nemeckým a iránskym občianstvom
 [wp_ad_camp_1]

Thomas Salbey videl celý masaker v Mníchove z balkóna. 18-ročný Nemec iránskeho pôvodu Ali Sonboly pri útoku v obchodnom dome Olympia zabil 9 ľudí a desiatky ďalších zranil.

Podľa portálu express.co.uk sa Thomas snažil útočníka všetkými možnými prostriedkami zastaviť. Najprv mu začal nadávať. “To, čo som mu povedal v tom čase, stále platí. Je to zbabelec, ktorý zabil nevinných ľudí, pretože to nemal v hlave v poriadku. Hnusí sa mi,” dodal Thomas Salbey.

Neskôr prešiel k činom. V snahe o zastavenie útočníka hodil po ňom fľašu od piva. “Všetko, čo som mal, bola fľaša od piva, ktorú som na neho mohol hodiť. Keby som mal zbraň, strelil by som ho do hlavy,” povedal Thomas Salbey.

Salbey teraz čelí obvineniu za to, že napadol útočníka a hodil po ňom fľašu od piva. Florian Weinzierl, hovorca úradu mníchovskej prokuratúry, potvrdil vyšetrovanie Thomasa Salbeyho.

Krátko po streľbe bol odhalený aj motív Sonbolyho činu. Údajne sa považoval za Árijca kvôli svojmu iránskemu pôvodu a prejavoval hlbokú nenávisť k Turkom a Arabom.

Terorista tiež povedal, že je pre neho”česť” zdieľať svoje narodeniny – 20. apríla – s nacistickým vodcom Adolfom Hitlerom. Materiály nájdené u strelca doma taktiež ukázali, že bol hospitalizovaný po dobu troch mesiacov, kde absolvoval liečbu pre svoj zlý psychický stav. Bol taktiež vášnivým hráčom násilných videohier.

Samuel Gdovin

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře