Muži v Černém 3
Sci-fi akční komedie
USA 2012
[wp_ad_camp_1]
Oficiální text distributora:
Ve filmu Muži v černém 3 jsou známí agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) zpět… A opět včas. J během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém viděl spoustu nevysvětlitelných věcí, ale nic – ani mimozemšťané – ho nedokáže tak zmást jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety Země v ohrožení, musí agent J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. J zjistí, že existují tajemství vesmíru, o kterých mu K nikdy neřekl. A ona tajemství budou odhalena, když se v minulosti spojí s mladým agentem K (Josh Brolin), aby zachránil svého partnera, agenturu a budoucnost lidstva. (zdroj)
Byla jsem opakovaně upozorněna na velice zajímavý film, který rozhodně stojí za to… Když jsem si ho pustila, nestačila jsem valit oči, co je v něm všechno ukázané. Od doby co vyšli první MIB už uplynulo mnoho let a vůbec jsem netušila, že už existuje trojka. Je pravda, že v prvních dvou filmech je toho také řečeno lidstvu hodně, ale zdaleka ne tolik, jako právě ve třetím díle. Mám chuť udělat z filmu výběr zajímavých scén, a možná se k tomu ještě dostanu, protože jsou tam skutečné perly.
[wp_ad_camp_1]
Asi nejzajímavější na celém filmu je dálnovidec. Ve filmu se jmenuje Griffin. Vidí různé reality a různé možnosti dění v různých časech. Je to multidimenzionální bytost, která vnímá mnoho realit naráz, ale zároveň fyzicky existuje zde. Vidí však dopředu mnoho různých možností a odboček, jak se situace mohou vyvíjet.
Griffin říká ve filmu mnoho pravdivých věcí. Například:
,,KDE JE SMRT, BUDE VŽDYCKY SMRT.“
Když vidíte do budoucnosti, je velmi těžké a velmi nebezpečné měnit osudy druhých lidí, zejména pokud vidíte možnost, kde jde o život. Pokud se vám podaří změnit něčí osud a zabránit tak jeho smrti, poté za předpokladu že to přežijete vy – protože většinou si to vezme vás – zemře někdo jiný. Nebo si to dotyčného vezme později, záleží kam jste tu odbočku přehodili a o koho se jedná… Stejně to vysvětluje i vědma v jednom z dílů seriálu LOST, která říká: ,,Vesmír má tendenci vyrovnávat směr“. Opět obrovská pravda… Jsou to věci, které jsou pro většinu lidí naprosto skryté a nepoznané, ale MIB 3 nechávají diváky nahlédnout za oponu, do světa jasnovidců a vidoucích.
Griffin the Arcanian (hodný mimozemšťan) – ve skrytých poselstvích filmu nejdůležitější a nejzajímavější postava, která představuje vidoucího a ochránce osudu lidstva. Není náhoda, že vybrali herce, který v obličeji VELICE nápadně někoho konkrétního připomíná, koho znám a mnozí z vás, kteří ho znají také, moc dobře vědí koho mám na mysli.
Zajímavé také je, že na to jak moc je to důležitá postava, je obléknutý skromně, tak aby na první pohled nevypadal moc nápadně, a nevyčníval. Ti nejcennější lidé, kteří zachraňují osud této planety, bývají skromní, slušně oblečení, neokázalí, nesnaží se na sebe strhávat veškerou pozornost bizarním zjevem, nebo předváděním se. Jejich skutečnou identitu odhalí jejich hluboké modré oči, ve kterých se skrývá tajemství celého Vesmíru a neuvěřitelné znalosti, které jsou pro většinu lidí z matrixu špatně uchopitelné. Ten, kdo přišel z Vesmíru zachránit svět, zkrátka většinou vypadá/jedná podobně jako Griffin. – V davu byste si ho nevšimli, ale něco je na něm zvláštního, co váš pohled přesto přitáhne.
Griffina hraje Michael Stuhlbarg, který je v civilu k nepoznání. (foto zde)
Další velmi zajímavá část filmu je hřiště. Agenti přijdou za Griffinem a vidí ho, jak stojí na prázdném stadionu a fandí něčemu, co tam není. Když se jich Griffin dotkne, přenese na ně svoji schopnost a nechá je, aby také viděli jeho očima. To, co ve filmu uvidíte, naprosto věrně kopíruje podobu vidění jasnovidců. Někdy jsou okraje takto rozmázlé, nebo je lemují modré či rudé plameny.
griffin
Kromě cestování v čase a praktického ukázání jak fungují změny osudu planety Země (což je možné provést i s naší realitou), film ukazuje klub pro mimozemšťany. Zní to neuvěřitelně, ale takové kluby skutečně existovaly (možná dodnes pořád existují). Vstup je na heslo, přesně jako ve filmu.
Další velice zajímavá část příběhu je ta, kdy Griffin, který ve filmu představuje jasnovidce, ochránce lidí a jejich osudů (pomáhá agentům splnit misi aby zachránili lidstvo), předává agentům (probuzeným lidem) štít na ochranu planety Země před Boglodyty. Boglodyti ve filmu představují rasu Animus, androidy… O těch jsem zde moc nepsala, ale v podstatě ve zkratce by se dalo říct, že to ilustruje to, co se skutečně na Zemi stalo. Odstranění ochranného štítu a zásah lidí z povrchu planety, kteří nám dali novou technologii, která supluje účely tohoto štítu. Pokusím se co nejdříve nasázet na Aluška.org bližší data ohledně této věci, abyste uchopili další souvislosti.
Men in Black 3 – trailer
https://www.youtube.com/watch?v=IyaFEBI_L24
.
.
[wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.