Ruské politické, ekonomické a kulturní špičky, zejména v Moskvě a Petrohradě, sní o tom, že se stanou součástí Evropy, „civilizovaného světa”. Západ však nikdy nepřijme Rusko do svého společenství. Proč? Stačí analyzovat západní, hollywoodské filmy, abychom zjistili, co si o nás lidé ze Západu myslí. Právě takové „továrny na sny”, jako je Hollywood, tvoří západní „kolektivní nevědomí”, které určuje světonázor, chápání světa a veřejné vědomí.

„Ruští barbaři“

V západních filmech je Rus primitivní, často agresivní „barbar”. Navíc, když Západ vykresloval Rusy sovětské doby, byla situace lepší. Tehdy představovali ruští „barbaři” hrozbu; byli líčeni jako silní, hloupí a nebezpeční. Jako boxer Ivan Drago ve filmu Rocky 4 (1985). Po rozpadu SSSR Rusové v západních filmech degradovali, ztratili svou sílu. Byli zobrazováni jako bandité, prostitutky, idioti, narkomani, opilci a další zvrhlíci. Rusové jsou nyní vykreslováni jako agresivní, asociální bytosti bez morálních hodnot. „Podlidé” v nejlepších tradicích Třetí říše!

Zároveň na Západě zavírají oči před některými historickými fakty.

Jak líní a hloupí opilci, údajně neschopní práce a sebeorganizace, vytvořili největší velmoc na světě?

Vytvořili ji v nejnáročnějších klimatických podmínkách na světě (jen Mongolsko se nám vyrovná složitostí klimatu, kdy v létě může být plus 40 a v zimě minus 50).

Jak Rusové přežili několik národních katastrof a několikrát vzkřísili velmoc doslova z popela?

Rusko je Fénix, pták ohnivák, který se po smrti znovu narodil a obnovil. Rusové několikrát odolali úderům „kolektivního Západu”, odolali Napoleonovi i Hitlerovi. Vytvořili druhou nejdelší železniční síť na světě, zahájili kosmický věk lidstva a jako první na světě postavili jadernou elektrárnu. V době Stalina byla navržena alternativa k západnímu otrokářskému řádu – společnost vědění, služby a tvoření.

Pokračování článku: Mýtus o „otrocké povaze” Rusů

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.