…..každému myslícímu tvoru je naprosto zřejmé, že se ze strany SOROSE jedná o likvidaci bílé rasy dle Calgeriho plánu. Peníze které nakradl za svůj život, dává na rozvrat lidského společenství po celém světě. Konečně byl odhalen….

11:54

[wp_ad_camp_1]

Americký multimiliardář George Soros

MZV Izraele obvinilo Sorose z podvratné činnosti

© AFP 2017/ Lakruwan Wanniarachchi

Izrael považuje za legitimní kritiku na adresu amerického miliardáře George Sorose a obviňuje ho ze systematických pokusů podrýt demokraticky zvolenou vládu židovského státu, oznámilo místní MZV.

Vztahy k finančníkovi, který sponzoruje síť mezinárodních nevládních organizací, ministerstvo zahraničí formulovalo jako vysvětlení slov svého velvyslance v Maďarsku Yossiho Amraniho. Ten nedávno vyjádřil obavy před formami, které časem získá protisorovská kampaň v hostitelské zemi, a varoval před hrozbou probuzení démonů a stínů minulosti.

„Izrael lituje jakéhokoliv projevu antisemitismu v libovolné zemi a všude podporuje židovské komunity v boji proti této nenávisti. To byl jediný cíl prohlášení, se kterým vystoupil velvyslanec Izraele v Maďarsku,“ je uvedeno v tiskové zprávě.„V žádném případě nemělo za cíl delegitimizovat kritiku (na adresu) George Sorose, který systematicky podrývá demokraticky zvolenou izraelskou vládu financováním organizací, které haní židovský stát a neuznávají jeho právo na sebeurčení,“ vysvětlilo MZV a mělo na mysli Sorosovu podporu neziskových organizací, které kritizují politiku Izraele na okupovaných palestinských území.

Příští týden má izraelský premiér Benjamin Netanjahu v plánu návštěvu Maďarska, jehož orgány se srazily se zahraničním a vnitřním odporem proti zákonům, které by jim dovolily omezit svobodu činnosti struktur Sorose, zejména uzavřít Středoevropskou univerzitu, kterou dotuje tento miliardář.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

George Soros sa stal terčom kritiky už aj rumunských predstaviteľov. Finančný špekulant má “neziskové” chápadla takmer vo všetkých štátoch

Bukurešť 10. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kevin Wolf)

Predseda rumunskej vládnej Sociálnodemokratickej strany (PSD) Liviu Dragnea obvinil amerického finančného špekulanta maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorý má do Veľkej Británie zakázaný vstup, z mediálnej kampane zameranej na údajnú diskreditáciu svojej osoby a strany

Po dnešnom rokovaní predstaviteľov koaličných strán Dragnea dementoval obvinenia z korupcie, ktoré sa objavili na opozičnom webovom portáli RiseProjekt.ro, s tým, že za útokom proti jeho osobe môže stáť práve Soros podporujúci spomínaný portál.

George Soros

Aj rumunský premiér Mihai Tudose sa v Bukurešti vyjadril v tom zmysle, že diskreditácia Dragneu, ktorá podľa jeho názoru destabilizuje nielen PSD a vládnu koalíciu, ale rumunskú vládu a celú krajinu, je v Sorosovom záujme.

V Maďarsku je v plnom prúde bilbordová kampaň proti Georgeovi Sorosovi so sloganom “Nenechajme, aby sa nakoniec smial Soros!”. Na bilbordoch s portrétom finančníka, ktoré rozvešali po celej krajine, je označenie Národná konzultácia 2017 a je na nich uvedená poznámka, že 99 percent ľudí (Maďarov) odmieta ilegálnu migráciu. V podobnom duchu sú nakrútené aj klipy vysielané verejnoprávnou televíziou krajiny.

Predseda Zväzu židovských náboženských obcí v Maďarsku (Mazsihisz) András Heisler vyzval v uplynulých dňoch premiéra Viktora Orbána na ukončenie tejto kampane s poukázaním na riziká, ktoré sa spájajú s takýmto podľa jeho názoru šírením nenávisti.

Orbán v reakcii podčiarkol, že v Bruseli realizujú Sorosov prisťahovalecký plán a je správne, ak sa o tom Maďari dozvedia. Jedným z jeho bodov je dostať milión migrantov ročne do Európy, konštatoval vo vysielaní maďarského rozhlasu minulý týždeň Orbán, ktorý hovoril aj o druhom bode plánu. Podľa jeho slov je ním plánovaný európsky úrad pre utečencov, prostredníctvom ktorého by sa problematika dostala mimo právomoci úradov členských krajín. “Nie my by sme rozhodovali o tom, koho prijmeme, ale ani o rozdeľovaní migrantov,” konštatoval.

[wp_ad_camp_1]

Výzva izraelského veľvyslanca v Maďarsku Jossiho Amraniho ohľadom ukončenia bilbordovej kampane voči Sorosovi nebola zameraná na delegitimizáciu kritiky tohto amerického miliardára maďarského pôvodu. Vyhlásil to v nedeľu izraelský rezort diplomacie, ktorý reagoval na slová ambasádora, že bilbordy maďarskej vlády neevokujú iba “smutné spomienky, ale aj rozosievajú nenávisť a strach”.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ktorý je takisto kritikom Sorosa, navštívi Maďarsko v blízkej budúcnosti. Izrael zároveň nesúhlasí s výzvou svojho veľvyslanca v Maďarsku na ukončenie informačnej kampane.

Izrael považuje za legitímnu kritiku na adresu amerického miliardára Georgea Sorosa a obviňuje ho zo systematických pokusov podkopať demokraticky zvolenú vládu židovského štátu, oznámilo miestnej MZV.

Vzťahy k finančníkovi, ktorý sponzoruje sieť medzinárodných mimovládnych organizácií, ministerstvo zahraničia formulovalo ako vysvetlenie slov svojho veľvyslanca v Maďarsku Jossiho Amraniho.

“Izrael ľutuje akéhokoľvek prejavu antisemitizmu v ľubovoľnej krajine a všade podporuje židovskej komunity v boji proti tejto nenávisti. To bol jediný cieľ vyhlásenia, s ktorým vystúpil veľvyslanec Izraela v Maďarsku,” je uvedené v tlačovej správe.

“V žiadnom prípade nemalo za cieľ delegitimizovat kritiku (na adresu) George Sorosa, ktorý systematicky podkopáva demokraticky zvolenú izraelskú vládu financovaním organizácií, ktoré hania židovský štát a neuznávajú jeho právo na sebaurčenie,” vysvetlilo MZV a malo na mysli Sorosovu podporu neziskových organizácií, ktoré kritizujú politiku Izraela na okupovaných palestínskych územiach.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.