;

Před pár lety jsem si na mapách Yandex všiml, že Arktida v oblasti Karského moře vypadá neobvykle. V určité výšce nad vodou je vidět, že se z hlubin vynořilo mnoho ostrovů. Nejsou to ledovce, mají tmavé odstíny, ale ledovce se na nich také nacházejí.

Při přiblížení nejsou k dispozici žádné údaje, obraz zmizí. A nové země se nacházejí v celých souostrovích. Na mapách Google se nic takového nenachází. Tam je vše čisté, jaké by ,,mělo být”, ale o google je známý tím, že odstraňuje nepohodlné segmenty na mapách. Kartografické služby používají různé satelity. Myslel jsem, že se jednalo o nějakou chybu. Během této doby však nebylo nic odstraněno. A v přiblížení nejsou k dispozici podrobné obrázky.

Navrhuji prostudovat mapy Yandex a porovnat stejná místa s mapami Google:
Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHLUBNP

Vynořená souostroví a ostrovy se na mapách Yandex objevují pouze do určité zeměpisné šířky. Zdá se, že na severu se vynořily obrovské části pevniny. Stejný obrázek lze sledovat na západ od Nové Země – na severu Barentsova moře.


Odkaz na mapu: https://goo.gl/maps/WSpUf9iYzPhghrAK9

Na mapách Google je vše čisté a v souladu s fyzickými mapami.

 

Pokračování zde: Aluška.org – Na ruských mapách se objevuje cenzurovaný kontinent, který na Google mapách není. Je to legendární Hyperborea?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.