Před pár lety jsem si na mapách Yandex všiml, že Arktida v oblasti Karského moře vypadá neobvykle. V určité výšce nad vodou je vidět, že se z hlubin vynořilo mnoho ostrovů. Nejsou to ledovce, mají tmavé odstíny, ale ledovce se na nich také nacházejí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Při přiblížení nejsou k dispozici žádné údaje, obraz zmizí. A nové země se nacházejí v celých souostrovích. Na mapách Google se nic takového nenachází. Tam je vše čisté, jaké by ,,mělo být”, ale o google je známý tím, že odstraňuje nepohodlné segmenty na mapách. Kartografické služby používají různé satelity. Myslel jsem, že se jednalo o nějakou chybu. Během této doby však nebylo nic odstraněno. A v přiblížení nejsou k dispozici podrobné obrázky.

Navrhuji prostudovat mapy Yandex a porovnat stejná místa s mapami Google:

Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHLUBNPVynořená souostroví a ostrovy se na mapách Yandex objevují pouze do určité zeměpisné šířky.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdá se, že na severu se vynořily obrovské části pevniny. Stejný obrázek lze sledovat na západ od Nové Země – na severu Barentsova moře.

 

Odkaz na mapu: https://goo.gl/maps/WSpUf9iYzPhghrAK9

Pokračování článku na: Aluška.org –  Na ruských mapách se objevuje cenzurovaný kontinent, který na Google mapách není. Je to legendární Hyperborea?

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.