Do našich končin zavítala zvláštní paní, která začala přednáškovou činnost na duchovní témata. Opakovaně mi přicházely dotazy, kdo tato paní je. Teprve až když mi došel dopis, který uvádím níže v tomto článku, začala jsem si i já pokládat otázku, kdo je Naděžda Petrovna Tokareva, jaká je její historie a co vlastně učí?
Předtím, když jsem náhodně rozklikla některou ze zveřejněných přednášek, automaticky jsem je zase zavřela, nebo jsem se nedokázala donutit se na to dívat. Tento automatický odpor musím překonávat pokaždé, když narazím na destruktivní energie. Je to intuitivní automatická reakce, která je mnohdy natolik fyzická, že mi silně překáží ve snaze si někoho proklepnout a podrobněji nastudovat i ve chvíli, kdy o to vážně stojím.
Ale abychom nezůstávali pouze u mých subjektivních zjištění, která jsou nepřenosná, jelikož zkušenost nelze předat, pojďme si dnes proklepnout dostupné zdroje a představit Naděždu střízlivým objektivním pohledem. Ne jako záhadnou sibiřskou vědmu, ale jako člověka s vlastním životním příběhem. Jak se dostala k přednáškové činnosti a jak došla k tomu, co učí?

[wp_ad_camp_2]

Předtím než se do toho pustíme, upozorňuji, že google spíše nabízí výsledky na slavnou houslistku Nadezda Tokareva (Надежда Токарева), to je však jiná osoba. Naše zacílená vědma se jmenuje Naděžda Petrovna Tokareva (Токарева Надежда Петровна) a dostupné stránky o ní jsou zejména mnohočetné sociální sítě a videa. Životopisné články, nebo seriozní rozhovory v médiích nejsou. Nikdo o ní nepíše. Pouze to, co Tokareva sama o sobě řekla nebo napsala na své vlastní weby. Navíc je všechno v ruštině, česky najdete tři propagační články. Z toho lze snadno vyčíst, že mediální zájem o tuto sibiřskou vědmu v její vlasti není žádný. Ani chvála, ani recenze, ani kritika, ani dokument, dokonce ani pomlouvačné články, prostě nic. Propaguje se pouze prostřednictvím sociálních sítí a snaží se takto dostat lidi na své přednáškové akce.

Pokračování článku: Naděžda Petrovna Tokareva: Velká sibiřská vědma, nebo duchovní blamáž?

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.