Včera večer podal súčasný predseda vlády vyhlásenie kde oznamuje, že za určitých podmienok podá demisiu. Po rokovaní pána Pellegriniho (ktorý má byť nástupcom súčasného predsedu vlády) a p-rezidenta Kisku dnes v poobednajších hodinách Kiska oznámil, že podmienky prijíma. Čaká sa už len na demisiu Róberta Fica.

[wp_ad_camp_2]

Po republikovej rade strany Most- Híd kde sa rozhodlo, že chcú rokovať s vládou o predčasných voľbách inak z koalície odstúpia, čím nádej na udržanie vlády sa rapídne znížila. Pán Bugár zdá sa je celkom chytrý človek (napriek všetkým prešlapom) a nasledujúca veta obsahovala dodatok, že pri ďalšom vývoji situácie má právo rozhodovať predsedníctvo strany bez potreby zvolávania republikovej rady. To bolo ešte v čase keď pri rokovaniach premiér kategoricky odmietal možnosť odstúpenia, jeho postoj sa včerajším rokovaním zmenilo a tým mohla hore uvedená veta byť využitá k zmenu postoju strany Most-Híd. Ďalej to komentoval tak, že ak sa súčasná vláda dohodne na podmienkach predčasných volieb, tak Kiska nebude mať mandát na zostavenie úradníckej vlády (inými slovami by tu vládol Kiska minimálne 3 mesiace a stihol by podpísať protinárodny Istanbulský dohovor a aj Dublin IV – čo by neskončilo inak ako katastrofou). Ale ak by vláda padla, tzn. parlament by odhlasoval nedôveru voči nej, tak by nás vyššie spomenutá katastrofa neminula.

A toto si uvodemuje celá koalícia, čo napriek všetkým jej krokom proti Slovensku a nehoráznemu okrádaniu a rečami o smerovaniu do jadra EÚ a na druhú stranu o rečiach proti imigrantom, to vyzerá tak, že o úplný rozklad našej spoločnosti a krajiny (o čo usiluje najmä Kiska) koalícia nemá záujem.

Keď sa aj pozrieme na to celé čo sa vôbec udialo v roku 2016 pri zostavovaní vlády. Už vtedy som si hovorila, čo to má znamenať? Most-Híd preklamoval, že s Ficom do vlády nepôjdu a nakoniec vytvoria takúto koalíciu. Bola som naozaj zvedavá na celý vývoj.

[wp_ad_camp_2]

Stále som považovala dohodu vlády o predčasných voľbách za lepšiu variantu ako Kiskovu samovládu. No vzhľadom ku všetkým novo-vynoreným obvineniam a „kauzám“ proti súčasnej vláde, ktoré sa po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice vynorili ako huby po daždi (samozrejme načasovanie úplne náhodné), tak by predčasné voľby nemuseli prebiehať v objektívnom svetle. Myslím to tak, že ľudia sa nechali pohltiť emóciami. Navyše čas, potrebný na preukázanie ako to v skutočnosti so všetkými obvineniami je, by nebol. Neprispieva k stabilizácií ani nechutné a nemorálne správanie väčšiny opozície. To všetko by mohlo prispieť k veľmi neobjektívnemu pohľadu na súčasnú vládu a vôbec by to malo veľmi deštruktívny vplyv na predčasné voľby. Podobne sa vyjadril aj včera večer vo svojom vyhlásení Róber Fico.

[wp_ad_camp_2]

Po vyhláseniu republikovej rady strany Most- Híd, predseda Národnej rady Andrej Danko určil termín na hlasovanie parlamentu o demisii premiéra na pondelok 19.3.2018. Tento ťah nebol ničím iným, len ťahom na získanie času na rokovania koalície aby sa zhodli na ďlašom vývoji. Ak by sa totiž demisia odhlasovala v parlamente, tak by to znamenalo pád vlády a ďalšie katastrofické udalosti, ktoré som už spomenula vyššie a ani jedna strana koalície tento stav nechcela dopustiť. Ale bol do dobrý krok na relatívne upokojenie situácie v opozícií (aj keď je vidieť, že za každú cenu potrebuje dojiť z akéhokoľvek pokusu vlády o stabilizácie situácie, čim si nájdu spôsob ako všetko dehonestovať) ako aj v spoločnosti a zároveň na získanie času na vyjednávanie.

Koaličné vyjednávania dospeli k podaniu demisie premiéra ale zároveň ako pokus o udržanie stability. Zároveň bude väčšia výmena dôležitých postov, kedy odíde zo svojho postu aj Žitňanská (čo vzhľadom k jej nešťastným krokom proti SR veľmi vítam). Opozícia (ktorá slintala nad hrobom mladých obetí, že jej umožnia dostať sa ku zdroju) a aj určite Sorosové chápadla budú stále trvať a podporovať zvrhnutie aj vymenenej vlády a destabilizácie krajiny (po pár minútach ako som túto vetu napísala, bola potvrdená najnovším komentárom strany SaS(anky) k dnešným udalostiam).

Čo už naznačil samotný Kiskov prejav po rokovaní s Pellegrinim. Kde viackrát zdrvujúcim spôsobom zopakoval, že neexistuje v parlamente potrebných 90 hlasov na vyhlásenie predčasných volieb. Oháňal sa a vyzval vládu k dodržovaniu ústavy, ktorú on sám už viackrát porušil. Vyzval k stabilizovaniu a ukludneniu napätej situácie no zvyšok jeho prejavu skôr znel akoby mal ešte vyburcovať pocity v tej menšej časti populácie, ktorá v posledných voľbách volila opozíciu. Veď zajtra je pripravený ďalší pochod v ktorom jeden z hlavných bodov je demisia vlády, ktorá v podstate dnes prebieha. Čo zajtrajší pochod v podstate už teraz uvrhlo do svetla zbytočnosti, čiže stále treba rozdúchavať vietor, čo potvrdzuje aj najnovšie vyhlásenie strany SaS(anky). Nie je to nič iné ako výkrik v zmysle naša nádej ku kompletnému zničeniu SR a predčasným voľbám nám preteká pomedzi prsty.

[wp_ad_camp_2]

Na záver by som rada uvidela, že v žiadnom prípade nie som fanúšička Ficovej vlády, no na druhú stranu nemôžme predsa dopustiť ešte niečo zvrátenejšie a to by bol majdan a Kiskovo samovládnutie. Pri dnešnej tlačovej konferencii, kde Fico predstavuje Pellegriniho ako jeho nástupcu, si nemohol odpustiť vyjadrnie o pretrvávani v politike silne zameranej proEÚ. Navyše 22.3. vláda schválila obchodnú dohodu CETA a 25.3. začala „trmavrma“ ohľadom vraždy, takže toto schválenie úplne zapadlo.

No napriek tomu všetkému a aj zničujúcom postupe vlády, to čo po smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice váčšina opozície aj s chápadlami Sorosa predvádzajú (snáď posledné kopance kobyly, ktorá predsa pred smrťou najviac kope) je nemožné dať práve im hlas vo voľbách aj keby boli predčasné alebo akékoľvek ďalšie voľby. No ukazuje sa že Sorosové chápadla sú napojené aj na Smer-SD a celú koalíciu….

[wp_ad_camp_2]

Celá politická situácia na Slovensku je až k plaču. To už ani nie je výber medzi zlom a meším zlom ale výber medzi úplným rozpadom Slovenska hneď a teraz a možno aj s vojnou alebo jej pomalým rozkladom. Ak sa do nasledujúcich volieb neukáže dostatočne silná a úprimná nová sila/strana s kombináciou rovnako zameraného prezidenta, kedy by mohli spolupracovať na ozajstných službách pre Slovensko a nie pre EÚ alebo pre-dosadte si čokoľvek/kohokoľvek.

Už od samotného vytvorenia vlády sa nestačim diviť aké divadlo tu na Slovensku nám politická scéna ponúka. No čo je najsmutnejšie aj tak stále niet koho voliť….. uvidíme ešte na kandidátov na prezidentské voľby roku 2019….

anna

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.