Také by se vám líbilo si zcela svobodně a libovolně rozhodovat o výši svého platu a dalších prebendách? Naši poslanci mohou. A tak se pochopitelně nijak nešidí.

O tom jak šikovně si naši zákonodárci spočítali a schválili koeficient, podle kterého si nyní mohou každoročně zvedat platy o tisíce korun, jsme již psali. Nyní se rozhodli, že zvýšení platů nepostačuje. Je tedy třeba zvednout i poslanecké náhrady. Tentokrát na bydlení a na asistenty.

Poslanci totiž naříkají, že dostávají málo na náhradách za ubytování v Praze. Tedy málo. Jak se to vezme. Dostávají 17.000 měsíčně! Nevíme, jak bydlíte vy, ale za 17 tisíc měsíčního nájmu se dá i v Praze sehnat poměrně slušné bydlení! Naši volení zastupitelé se ovšem cítí být ošizeni. Je to málo! Navíc se ten mizerný měsíční pakatel nezvýšil už od roku 2007. Tak kde to jsme, řekli si poslanci a protože mohou, tak si příspěvek zvedli. A rovnou o 3.500 korun měsíčně na 20.500!

Václav Votava (ČSSD), předseda rozpočtového sněmovního výboru na tom nespatřuje nic divného. Nechal si prý zpracovat přehled o vývoji nájmů v hlavním městě. „Ty nájmy šly opravdu nahoru,“ uvedl. A tak si ve výboru odhlasovali, že od února se měsíční náhrada zvedne o více než 20%!

To ovšem není všechno. Poslanci mají nárok i na příspěvek pro své asistenty, kteří jim při výkonu jejich nelehké služby v zájmu demokracie a všeho lidu, pomáhají. A tak když už byli v tom zvyšování, zvýšili i příspěvek na asistenty až na 45.000 měsíčně!

A protože co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, rovnou také přijali usnesení, kterým si schválili převod potřebných 18 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu Sněmovny!

Naši poslanci si to prostě zařídili opravdu komfortně. Mají pocit, že mají málo, tak si odhlasují, že si přidají a rovnou si ty peníze do svého rozpočtu svým vlastním usnesením přidělí!

Uznáváme, že z hlediska státního rozpočtu, kde se prošustrují desítky miliard dílem díky neschopnosti a dílem za pitomé nápady našich ministrů je to jenom kapka v moři. Ale znáte to, kapka ke kapce.

Blíží se konec března, tedy termín podávání daňových přiznání. Tak bychom chtěli na všechny daňové poplatníky apelovat, aby pokorně přistupovali ke státní pokladně a při placení daní se usmívali.

Jistě všichni chápete, že vaše daně jsou určeny na dobrou věc!

Zdroj: 1

 

[wp_ad_camp_1]

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.