Rusové vytvořili v Sýrii gigantickou radio-elektronickou bublinu, která vše blokuje.

07:54

Oslepené radary, narušená práce elektronických naváděcích systémů a vytvořená překážka v satelitním snímání v bublině o průměru 600 kilometrů, stěžuje si generál NATO v článku Daily OSNet.

Z bojové zóny v severní Sýrii přišla zpráva o nasazení nového ruského systému elektronického rušení, které může oslepit radary, rušit elektronické naváděcí systém a bránit satelitnímu snímkování.

[wp_ad_camp_1]

Tato poslední zpráva následuje za dřívější zprávou o ruském křižníku s instalovaným systémem protiraketové obrany S-300, nasazeném u pobřeží Latakie. Oba tyto systémy představují to, co nejvyšší velitel NATO generál Philip Breedlove popisuje jako „ruskou bublinu“ A2/AD (anti-přístup/zakázaná zóna) v Sýrii, píše Daily OSNet.

V důsledku toho, bylo NATO účinně oslepeno uvnitř bubliny o průměru 600 km, s centrem na ruské základně v Latakii. Autor se snaží pochopit, jaký druh utajených zbraní rusové nasadili v Sýrii.

Předpokládá, že tato technologie je podobná systému KRET Richag-AV, ale očividně s funkcionalitou v mnohem větším měřítku. Taktická verze systému byla představen novinářům v Rusku už v dubnu 2015.

Systém Richag je montován na bázi vrtulníku Mi-8MT. Říká se, že teď neexistuje žádný způsob, jak jej potlačit. Jeho elektronická protiopatření jsou navržena pro oslepení radarů, sonarů a dalších detekčních systémů s cílem chránit letadla, vrtulníky, letouny, pozemní a námořní síly proti raketám vzduch-vzduch a země-vzduch a dalších obranných systémů v okruhu několika stovek kilometrů.

Může být postaven na zařízení jakéhokoliv druhu ozbrojených sil, včetně vrtulníků a letadel, stejně jako pozemním a námořním silám. Značná pozornost je věnována krokodýlím slzám generála Philipa Bridlava, který řekl, že vedle Baltského a Černého moře, Rusové uzavřeli přístup i ve Středomoří.

Není totiž zapomenuta neslavná mise amerického torpédoborce „Donald Cook“ v Černém moři. Plavidlo vyzbrojené raketami Tomahawk vstoupilo do neutrálních vod, v rozporu s úmluvou z Montreux. Následně byl zcela paralyzován ruským neozbrojeným bombardérém Su-24, který byl vybaven systémem radioelektronického boje. Ruský bombardér dokázal vypnout elektroniku a veškeré obranné systémy, simuloval 12 útoků na zcela nechráněný torpédoborec a odletěl.

[wp_ad_camp_2]

[wp_ad_camp_3]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.